Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Garantialsat Malezya Fonu Khazanah ile dirsek temasında

Giriş Tarihi: 24.4.2013 14:04
Garantialsat Gayrimenkul Yatırım fonu Türk kamuoyunun yakından tanıdığı ve son dönemde yaptığı yatırımlarla adı ön plana çıkan bir fon şirketi olan Malezya devlet fonu Khazanah ile dirsek temasına girdi. Malezyalı fon geçtiğimiz yıl Abraaj Capital'e ait Acıbadem hisselerini çok ciddi bir bedelle satın alan grup son olarak Boğaz köprülerini de kapsayan otoyol işletme ihalesini Koç gurubu ile yaptığı konsorsiyum ile kazanmıştı.

Garantialsat yönetim kurulu üyeleri, geçen hafta bir araya geldiği Malezya devlet yetkilileri ve Khazanah yöneticileri ile yaptığı görüşmeler neticesinde, Malezyalı yetkililerin Türkiye ye yatırım yapmaya devam edeceklerini Türkiye ye ve ekonomisine inançlarının tam olduğunu ve hız kesmeden uygun yatırım olanaklarını değerlendirmeye devam edecekleri bilgisini verdi.

Garantialsat İş Geliştirme Direktörü ve Asya-Afrika ülke Başkanı Hakan Cengiz ve beraberindeki heyet Sayın Malezya Büyükelçisi Ekselansları Dato'Saıpul Anuar yaptığı ziyaret sonrasındaki açıklamasında; Malezya Devlet fonu Khazanah ile bir süredir görüştüklerini ve uzun soluklu bir birliktelik arzu ettiklerini dile getirdi. Khazanah fonuna daha çok Türkiye deki yatırımları konusunda danışmanlık vereceklerini belirten Hakan Cengiz, global yatırım şirketlerinin Türkiye'yi ve fırsatlarını iyi anlamaları doğru zamanda doğru yatırıma yönlenmeleri konusunda her zaman bir partnere ihtiyaç duyduklarını ve Garantialsat olarak kesinlikle danışmanlık anlamında doğru adres olduklarını belirtti.

Garantialsat, Körfez ülkelerindeki önemli yatırım ve fon şirketlerine Türkiye yatırımları konusunda danışmanlık ve partnerlik yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Garantialsat Malezya Fonu Khazanah ile dirsek temasında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN