Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ergo'dan şok karar

Giriş Tarihi: 16.5.2013 09:23 Güncelleme Tarihi: 16.5.2013 15:53

Ergo Sigorta, Türkiye’de istediğini bulamadı ve hayat ve emeklilik birimlerini kapatmaya karar verdi.

Konuyla ilgili olarak Almanya merkezli Ergo'nun Sigorta Grubu sözcüsü, hayat sigortası ve emeklilik ürünlerinin tam doğrudan satış durdurulduğunu doğruladı.

www.manset.at'in haberine göre, emeklilik ve hayat şirketlerinde çalışan 100 kişinin ilişiğinin kesileceği belirtilirken Ergo Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Recep Akkaya ile de yolların ayrılacağı öğrenildi. Bu arada Handesblatt gazetesi ERGO'daki operasyon için önce Güney Kore ardından Türkiye'yi başarısızlık listesine eklenen yeni bir halka olarak yorumlamış.

ERGO Sigorta'nın CEO'luk görevini yürüten Akın Kozanoğlu, 2012′de misyonunu tamamladığını belirterek görevinden ayrılmış yerine ERGO Yunanistan birimi CEO'Su Theodoros Kokkalas getirilmişti.

ERGO, 2006′da İsviçre Sigorta'nın yüzde 75′ini Okan Balcı ve Ailesinden alarak sektöre giriş yapmıştı. 2008′de de kalan yüzde 25 hisseyi alarak şirkette tek söz sahibi haline gelmişti. Nisan 2010′da ise ERGOİSVİÇRE adını ERGO olarak değiştiren grubun internet sitesindeki verilere göre 800 kadar çalışanı bulunuyor.


ERGO: EMEKLİLİKTE HEDEFİ ASKIYA ALDIK

ERGO Sigorta, hayat dışı branşlarda faaliyetlerin askıya alınması ve 100 kişinin görevine son verilmesiyle ilgili yazılı bir açıklama gönderdi.

"Türkiye'de karlı ve sürdürülebilir olmak için 2012 son çeyreğinde başlattığımız stratejilere yönelik çalışmalara hız verdik" denilen açıklamada, yeni belirledikleri strateji ve hedefler doğrultusunda faaliyet gösterdiği emeklilik alanlarında planları bir süre erteleme kararı aldıkları kaydedildi. Ayrıca hayat dışı branşlarda da büyüme kararı verdiklerini bildiren şirket, emeklilikte 'Sürdürülebilir karlılık ile büyüme' hedefiyle örtüşmemesi nedeniyle bu alandaki stratejisini yeniden tanımladığı ve büyüme beklentisini bir süre öteleme kararı aldığı ifade edildi.

Yayımlanan haberde bir yanlışlık bulunmadığının altını çizen ERGO yetkilileri, çalışanların huzursuz olmaması için bu bilgilerin verildiğine dikkat çekildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ergo'dan şok karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN