Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuveyt Türk'ten altın çek

Kuveyt Türk Katılım Bankası altın konusundaki hızlı büyümesini sürdürüyor. Altın çek hizmetiyle dikkat çeken banka yeni ürünler çıkarmaya devam ediyor

Giriş Tarihi: 21.5.2013
Kuveyt Türk, 2011 yılında yastık altı olarak tabir edilen fiziki altınları toplama projesi olan 'Altın Günü' başlattı. 2.5 yıldır her gün İstanbul ve Anadolu şubelerinde altın günleri düzenlediklerini dile getiren Kuveyt Türk Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral, "Bu sürede 5 ton altını ekonomiye kazandırdık. Kuveyt Türk'te açılan yeni hesaplarla birlikte toplanan altın 27 tonu aştı" dedi. Oral, altınlarını Kuveyt Türk'e yatıran müşterilerin hesap işletim ücreti ödemeden ve kaybolma çalınma gibi risklerden uzak kalarak yatırımlarını değerlendirebildiklerini ifade etti. Oral sözlerini şöyle sürdürdü: "Müşteriler dilerse altın katılım hesabı açarak altından kar payı alabiliyor. Bu sayede birikimler faizsiz olarak değerlendirmiş olunurken, hem altın yükselişinden faydalanmış hem de altından kar payı elde edilmiş olunuyor."

15 ÜRÜN

Kuveyt Türk altın hesaplarından bankadaki başka bir hesaba havale yapılabildiğini söyleyen Mehmet Oral, "Kuveyt Türk altın alım satım işlemlerinde uyguladığı marj ile de rekabetçi konumunu güçlendiriyor" diye konuştu. Özel günlerdeki altın takı geleneğini altın çek ürünü ile farklılaştırdıklarını vurgulayan Oral, "Altın Çek almak için Kuveyt Türk müşteri olunması gerekmiyor. Altın çeki hediye alan kişiler en yakın şubeye başvurarak çekin karşılığını ister altın isterse nakit olarak alabiliyor" dedi. Oral, "Kuveyt Türk dünyada bir ilke imza atarak ATM'lerden 7 gün 24 saat gram altın alma imkânı sundu. Bunun yanında nikâh salonlarına yerleştirilen Altın Köşe kioskları ile müşteri olsun olmasın herkese istediği anda altın alma fırsatıyla karşılaştı" şeklinde konuştu. Yatırımlarını fonla değerlendirmek isteyen müşterilerilerine Gold Plus Borsa Yatırım Fonuyla ileri tarihli fiyat emiri ile alım satım imkânı verildiğini ifade eden Oral sözlerini şöyle sürdürdü: "Kuveyt Türk'ün bu kapsamda müşterilerine sunduğu 15 farklı altın ürünü bulunuyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuveyt Türk'ten altın çek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN