ABD'de doğuma 13 milyon $ harcıyoruz

Giriş Tarihi: 25.8.2013
Amerika'dan diploma almak için binlerce doları gözden çıkaran Türkler, artık faturaya doğum masraflarını da ekledi. Topraklarında doğan her bebeği vatandaşı sayan ABD'ye bu nedenle her yıl 5 bin anne adayı gidiyor. Elbette bu parlak tablo için hatırı sayılır bir gelir elde ediliyor.

450 ANNE ADAYI YOLCU

Yurtdışında yaşam, sağlık ve eğitim alanında danışmanlık hizmeti veren Yeni Bir Hayat Genel Müdürü Şevki Akaydın, son dönemde büyük bir trend haline gelen ABD'de doğum turizmi için Türk kadınlarının yılda 13 milyon dolar harcadığını söyledi. Akaydın, yılda yaklaşık 450 Türk anne adayının doğum için ABD'ye gittiğini kaydetti. Bunun 350'si kurumsal firmalardan hizmet alarak, geriye kalanı da kendi imkânlarıyla hareket ediyor.

20 BİN DOLARA DOĞUM

Amerika'da doğum fiyatları şehre ve eyalete göre değişiyor. 15 bin dolara doğum paketleri bulunduğunu anlatan Akaydın şöyle konuştu: "Havalimanında karşılanma, rehberlik, doktor, doğum ve tekrar havalimanına bırakılma ücrete dahil. Buna konaklamayı da eklerseniz 10 haftalık doğum süreci için uçak hariç 20 bin doları gözden çıkarmak gerekiyor. Baba da giderse rakam 30 bini buluyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'de doğuma 13 milyon $ harcıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN