Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ferrari'nin 1 saati 120 euro

Günsal Saat, Ferrari'nin saat markası Scuderia Ferrari'nin Türkiye distribütörü oldu. Ünlü markanın en ucuz saati ise 120 eurodan başlıyor

Giriş Tarihi: 14.9.2013
Raymond Wail, 88 Reu Rhone ve Lacoste'un Türkiye temsilciliğini yapan Günsal Saat, Scuderia Ferrari'nin de saat distribütörlüğünü aldı. Firma, "Global 500" anketine göre dünyanın en güçlü markası seçilen Ferrari'nin saatlerini bünyesine katarak gücünü artırdı.

BİN EUROYA DA VAR

Günsal Saat Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Hüner, "Scuderia Ferrari saatler Lacoste'un da üretici firması olan Movado Grup tarafından üretiliyor. Yıllardır gösterdiğimiz uyumlu işbirliğinin bu markada da devam edeceğini düşünüyoruz. Bu yıl sonuna kadar Scuderia Ferrari saatlerde 10 bin adet satış hedefimiz var" dedi. Scuderia Ferrari saatlerinin 120 ila bin euro arasında bir fiyat skalasına sahip olduğunu dile getiren Hüner, "Markanın ulaşılabilir fiyatlara sahip olması nedeniyle Türkiye pazarında hızla büyüyeceğini düşünüyoruz" diye konuştu.

PAZAR HIZLI BÜYÜYOR

Türkiye'de 13.5 milyonluk saat pazarı olduğunu kaydeden Güneş Hüner, bunun 4.5 milyonu markalı, geri kalanının da no-name saatlerin oluşturduğunu söyledi. Markalı saat pazarının ortalama yüzde 50'sine hakim olduklarını dile getiren Hüner, "Yeni markamız Ferrari'yle bu oranın yüzde 10 artacağını düşünüyoruz" dedi. Bu yıl yüzde 35 büyüyeceklerini söyleyen Hüner, "2014'te hedefimiz yüzde 40" diye konuştu.

ULAŞILABİLİR FİYAT SATIŞI ARTIRDI
Güneş Hüner, Türkiye'deki saat sektörünü değerlendirdi. İsviçre saatleri denilen üst segmentte pazarın son 10 yılda yüzde 100'e yakın büyüdüğünü kaydeden Hüner şöyle konuştu: "En hızlı büyüme ise ulaşılabilir fiyat skalasına sahip olan moda markalarında görülüyor. Bunun en büyük nedeni ise artan turist sayısı ve ekonomideki pozitif ilerleme."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ferrari'nin 1 saati 120 euro
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN