Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Telekom Malatya’ya çıkarma yaptı

Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanlığı’nda 12 bölge müdürü Malatya’da toplandı. Bölge müdürleri, Türkiye’nin dijital yaşam dönüşümünü hızlandırma, müşteri memnuniyetini yükseltme ve operasyonel verimliliği artırma hedefleri için Malatya’da 2 günlük yoğun mesai harcadı.

Giriş Tarihi: 26.9.2013 16:21
Türk Telekom'un tüm il ve ilçelerdeki hizmet ve satış ağını yöneten 12 bölge müdürü, Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç'ın liderliğinde Malatya'da bir araya geldi. Düzenlenen basın toplantısında Türk Telekom'un Malatya ilinde ve bağlı olduğu Anadolu Merkez-II bölgesinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Türk Telekom Saha Yönetimi Başkanı Haktan Kılıç, çalışmalarını Türkiye'nin dijital yaşam dönüşümünü, değer odaklı mükemmel müşteri hizmetleri, dünyaya açılım ve bölgesel büyüme olmak üzere üç temel bileşeni ifade eden "3D vizyonu" ile sürdürdüğünü vurguladı.

Türk Telekom'un tüm Türkiye'de başlattığı "Dijital dönüşüm" çalışmalarını büyük bir hızla sürdürdüğünü belirten Kılıç, şunları söyledi:

"2013'ün 2. çeyrek sonu itibarıyla döşediğimiz fiber kablo uzunluğu yurt içinde toplamda yaklaşık 171 bin kilometreyi aşmış durumda. Bu, dünyanın çevresinin dört katından fazla bir uzunluk anlamına geliyor. Türk Telekom olarak Türkiye'nin en büyük fiber altyapısına sahibiz. Son 7 yıl içinde Türk Telekom olarak 13 milyar TL'yi aşan bir konsolide yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımların sonucunda bugün ülkemizde kişi başına aylık ortalama veri tüketim miktarı 33 GB'a yükselmiş durumda. Ülkemizde fibere olan ilginin büyük bir artış kaydettiğini gözlemliyoruz. 2. çeyrekte fiber müşteri sayımızı % 31 oranında artırdık ve yurt çapında fiber kapsamına aldığımız hane sayısı yaklaşık 2.2 milyona ulaştı. Türk Telekom olarak 21.500'ü aşkın çalışanımızla, tüm yurt genelinde müşteri memnuniyeti önceliği ile çalışıyoruz. Yüksek kalite ve rekabet gücüne sahip olmak kadar gelişimi sürekli kılmanın da çok önemli olduğuna inanıyor, iletişim altyapısına yönelik yatırımlarımızı bu anlayışla sürdürüyoruz. Yurt genelinde verimliliğimizi artırma, gelir ve müşteri sayısı açısından hedeflerimize ulaşma yolunda, tüm il müdürlüklerimiz heyecanlı ve tatlı bir rekabet içinde çalışıyor."


MALATYA, TÜRKİYE'NİN 6. YÜKSEK ORTALAMA BAĞLANTI HIZINA SAHİP

Türk Telekom'un "akıllı yaşam" vizyonu ile geleceğin akıllı şehirlerine de öncülük edeceğini söyleyen Haktan Kılıç, Malatya'nın güçlü iletişim altyapısı ve 22.3 mbps'lik ortalama hız ile internet bağlantısında Türkiye'nin 6. en yüksek ortalama bağlantı hızına sahip şehri olduğunu belirtti. Kılıç, bu yönüyle Malatya'nın "akıllı şehir" hedefine en yakın kentlerden biri olduğuna dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Telekom Malatya’ya çıkarma yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN