Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Porsche 911'e Tween imzası

Giriş Tarihi: 17.11.2013

Türk hazır giyim markası Tween, İspanya'da tekstil devlerini geride bırakarak lüks otomobil Porsche'yi giydirdi. Lansman gecesine imza attı

Dünyaca ünlü lüks otomobil markası Porsche, Zara ve Mango'nun memleketi İspanya'da Türk markası Tween'i tercih etti. İspanya'da iki yeni modelini tanıtan otomobil markası, Tween'i tasarım ve pazarlama partneri olarak seçti. Tween kreatif direktörü Pierangelo D'Agostin ve ekibi, Porsche 911 Carrera 4S modelini tasarladı. Türkiye'de satış fiyatı 250 bin euro (690 bin TL) olan Panamera S E-Hybrid ve E-Porsche 911 Turbo S modellerinin görkemli lansman gecesine imza atan Türk perakende markası Tween, ülke basınının da dikkatini çekti.

GELENEKSEL İLE MODERN
"Yüzyılın arabası" olarak kabul gören, 70'li yılların ikonik modeli Porsche Carrera'dan esinlenen kreatif ekip, bu modeli gelenekselle modernin kesiştiği en kuvvetli motif olan "kamuflaj" deseniyle yorumladı. Pierangelo D'Agostin, kamuflaj deseninin, kendini genç hisseden, metropoller arasında seyahat eden, özel hayatında ise doğayı keşfetmeyi seven şehirli erkeğin tavrını sembolize ettiğini belirtiyor. Aralarında Türkiye'nin Barselona Başkonsolosu Emir Yüksel ve Ticaret Ataşesi Bekir Aslaner'in de bulunduğu 500 davetlinin katıldığı gecede, iki yeni modelle birlikte sergilenen Tween'in Porsche için yeniden yorumladığı 911 Carrera 4S ilgi odağı oldu. İspanyol işadamları da içi tasarlanmış araçlara büyük ilgi gösterdi.

ORKA BU YIL % 23 BÜYÜDÜ
DAMAT-TWEEN markalarını bünyesinde bulunduran Orka Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, "40'tan fazla ülkede 400'ü aşan satış noktasıyla Los Angeles'tan Tokyo'ya çok geniş bir pazarda varlığımızı sürdürüyoruz. Şimdi Barselona'da ikinci mağazamızı açacağız. Passeig de Gracia'da açılacak mağazamız hem dekorasyonu hem de ürün gamıyla öne çıkıyor. Bu yıl Orka Holding yüzde 23 büyüdü" dedi. Barcelona operasyonuyla şirketin yurtdışındaki mağaza sayısı 99'a çıkacak.

RUSYA'YA 10 MAĞAZA 5 MİLYON DOLAR YATIRIM
Geçen ay Romanya'nın başkenti Bükreş'te mağaza açtıklarını hatırlatan Orakçıoğlu, şöyle konuştu: "Büyüme ve kârlılık hedefiyle projelerimizi hayata geçiriyoruz. Sadece Avrupa'ya değil Türk Cumhuriyetleri de dahil birçok pazara gidiyoruz. Örneğin Azerbeycan Bakü'de 2 yeni mağaza açtık. Önümüzdeki dönemde yeni pazarlara gireceğiz. Pakistan mağazamızın açılış hazırlıkları devam ediyor." Rusya pazarına da önem verdiklerini belirten Orakçıoğlu, "Orka Holding, önümüzdeki bir yıl içinde ağırlıklı olarak Moskova'da olmak üzere Rusya'da 10 mağaza açmayı hedefliyor. Sadece Rusya yatırımları için ayrılan tutar 5 milyon dolar" dedi.

EN İYİ TASARIMCIYI BELİRLEME JÜRİSİNDE
Süleyman Orakçıoğlu, trendleri belirleyen moda portalı WGSN'in organize ettiği 4'üncü Global Moda Ödül jürisinde olduğunu da hatırlatarak şöyle konuştu: "Bu ödüller geçtiğimiz hafta Londra'da sahiplerini buldu. Ödül töreninin ardından Damat Tween sponsorluğunda gerçekleşen afterparty dünyaca ünlü isimlerin ilgi odağı oldu. Victoria&Albert müzesinde gerçekleşen görkemli törende geleceğin tasarımcıları belirlendi. Christopher Bailey yaşam boyu başarı ödülüne layık görülürken, en iyi kadın giyim dalında Erdem, erkek giyimde Oliver Spencer, aksesuvar ve ayakkabıda ise Nicholas Kirkwood ödüllendirildi."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Porsche 911'e Tween imzası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN