Toksöz Zumos Palma'yı aldı

Giriş Tarihi: 1.12.2013
Geçtiğimiz aylarda İtalyan çikolata markası Pernigotti'yi satın alan Toksöz Grup, şimdi de İspanyol meyve suyu üreticisi Zumos Palma'yı bünyesine kattı. Yeni yatırımlarıyla global bir şirket olma yolunda kararlılıkla ilerleyen Toksöz Grup, çikolata ve dondurma sektörlerinin ardından, meyve suyu ile içecek pazarına da adım atmış oldu. Toksöz, Sanset Gıda ile Tadelle, Sarelle, Sagra, Gol, L'era Fresca markalarıyla gıdada, Sanovel'le ilaç sektöründe faaliyet gösteriyor.

YURTDIŞI ATAĞI SÜRÜYOR

Toksöz Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Toksöz, Türkiye'de yaptıkları yatımların ardından yurtdışında da satın alma faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi. Toksöz, "İspanya'nın en çok tercih edilen meyve suyu markalarından Zumasol'un üreticisi Zumos Palma şirketini, Pascual Grup'tan satın alma sürecini tamamladık. Zumosol ile yüzde 100 doğal ürünlerle faaliyet gösterdiğimiz sektörleri çeşitlendirmek, yurtdışı ağımızı ise daha da güçlendirmek istiyoruz" dedi.

200 MİLYON LİTRE KAPASİTE

Toksöz Grup, Zumos Palma'nın Cordoba'da bulunan Palma del Rio tesislerinde, Zumosol meyve sularının üretimi ve birçok noktaya ulaşması için çalışmalarını sürdürecek. Meyve suyu işleme büyüklüğünde Avrupa'da üçüncü sırada bulunan Zumos Palma, yılda 200 milyon litre üretim kapasitesine sahip.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toksöz Zumos Palma'yı aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN