Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Finansbank'ta e-finans dönemi hızlı başladı

Finansbank Genel Müdür Yardımcısı Saruhan Doğan, e-finansla sektörün öncüsü olmak istediklerini söyledi. Saruhan, "Maliye Bakanlığı'nın başlattığı birçok uygulama var. e-fatura da yeni dünyanın nereye gitmekte olduğuna işaret ediyor" dedi.

Giriş Tarihi: 11.12.2013
Gelir İdaresi Başkanlığı'nın bazı sektörler için zorunlu hale getirdiği e-fatura uygulaması, Türkiye'de tahsilat ve ödeme döngüsünde yeni bir dönem başlatıyor. Tamamen elektronik uygulamalar üzerinden yürüyecek yeni ticaret hayatında e-fatura mali sistemin temel taşı olacak. e-fatura, e-defter, mali mühür ve yakın gelecekte oluşacak e-arşiv, e-çek, e-irsaliye ve benzeri elektronik uygulamalar ile bankacılık da baştan başa elektronik ortama taşınacak. Bu yeni mali dünyada müşterilerimize hizmeti kolaylaştırmak için Finansbank ve Cybersoft bir araya gelerek ve e-finans'ı hayat geçirdi. Finansbank'ın iştiraki olarak, Cybersoft ortaklığıyla kurulan e-finans, başta e-fatura ve e-defter geçişi olmak üzere ticari hayattaki değişime müşterilerini hazırlayacak. Finansbank Nakit Yönetimi, Dış Ticaret ve Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Saruhan Doğan, e-finans'la sektörün öncüsü olmak istediklerini söyledi.

KANUN GEREĞİ ZORUNLU

Küreselleşme ve teknolojik gelişmelerin hızlandığı günümüz iş dünyasında, iç ve dış piyasadaki yenilikleri yakından takip etmek zorunda olduklarını ifade eden Saruhan şunları söyledi: "Son yıllarda, Maliye Bakanlığı'nın bu gelişmeler ışığında başlattığı birçok uygulama var. e-fatura, e-defter, e-imza, e-haciz, e-sicil, e-beyanname gibi çeşitli uygulamalar, "Yeni Dünya"nın nereye gitmekte olduğunu işaret ediyor. 1 Ocak 2014 tarihinde e-fatura, Eylül 2014 tarihinde ise e-defter'in kanun gereği zorunlu hale gelmesiyle, ticari hayatta büyük değişiklikler olacağına inanıyorum."

E-FİNANS KİMDİR?
E-Finans, başta e-Fatura ve e-defter olmak üzere tüm elektronik ticari uygulamalar için servis sağlayıcılığı, bankacılık ve finans çözümleri sunarak müşterilerine yeni dünya ticaretinde danışmanlık yapmayı hedefleyen bir hizmet şirkettir. E-fatura entegrasyonu, e-fatura özel servis sağlayıcılığı, e-fatura arşivlemesi, e-defter uygulaması ve e-ticaret portali üzerinden bankacılık hizmetleri için online uygulama çözümleri konularında hizmet sunmayı amaçlayan efinans, kısa zaman içinde GİB'in getireceği yeni uygulamalar kapsamında, e-arşiv, e-irsaliye ve benzeri hizmetleri de portföyüne katmayı hedefliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Finansbank'ta e-finans dönemi hızlı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN