Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi Yarımada'ya ikinci metro

İstanbul metrosunun ulaşım ağlarını genişletmek amacıyla yürütülen proje kapsamında yeni bir güzergah daha metro sistemine entegre oluyor.

Giriş Tarihi: 6.2.2014 11:25 Güncelleme Tarihi: 6.2.2014 15:09
Beyazıt'tan Sultançiftliğine ulaşacak yeni bir metro hattının yanı sıra, Marmaray'ın Anadolu Yakası'ndaki son istasyonundan Kaynarca'ya uzanan bir metro daha geliyor.

BEYAZIT'TAN SULTANÇİFTLİĞİNE METRO

Taksim Yenikapı bağlantısını sağlayan Haliç metro köprüsünün Şehzadebaşı'ndaki istasyonuna bağlanacak yeni metro hattıyla Fatih Fevzipaşa caddesini takip ederek Edirnekapı'dan Sultançiftliği'ne kadar gidilebilecek. İstanbul büyükşehir Belediyesi tarafından proje ihalesine çıkarılan metro hattı, Edirnekapı İstasyonundan geçerek Eyüp merkez'den Düğmeciler, Rami Cuma, Rami, Sarıgöl, Bağlarbaşı, Fevzi Çakmak, Yeşilpınar, Kazım Karabekir, Karayolları Mahalleleri, Yunus Emre, Esentepe, Uğur Mumcu, Cebeci Mahalleleri üzerinden Sultançiftliğine ulaşacak. 10 Mart tarihinde ihaleye çıkarılacak proje kapsamında hat üzerinde yapılacak metro sisteminin fizibilite ve etüd çalışması yapılacak. Yeni metro hattı Edirnekapı'dan Sultançiftliğine giden tramvay hattından farklı olarak üç ilçenin merkez ve mahallelerini de dolaşacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi Yarımada'ya ikinci metro
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN