Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'ın villası yok

Giriş Tarihi: 13.2.2014

BİM'in ortaklarından Topbaş ilk kez hakkındaki iddialara yanıt verdi. Zeytineli köyündeki yazlıkları kendileri için yaptırdıklarını ifade eden Mustafa Latif Topbaş, "Başbakanımızı sadece 3 kez misafir ettik" dedi

BİM'in ortaklarından işadamı Mustafa Latif Topbaş, Zeytineli köyündeki yazlık konutlarla ilgili iddiaların yanıltıcı olduğunu belirtti. Topbaş, "Gerçekte bu yerde hiçbir zaman tarihi esere rastlanılmadı. Söz konusu araziyi 34 yıl önce 7 arkadaşımla birlikte satın aldık. Aynı yıl inşaata başladık. İnşaatlar kendimiz, çocuklarımız ve çalışanlarımız için yaptırdığımız her biri 80 metrekareyi geçmeyen 20-22 yazlık ev, cami ve hayvan barınaklarından oluşuyor" dedi. Topbaş, 15 yıl sonra evlerin bulunduğu bölgenin 1. derecede sit alanı olarak ilan edildiğini, buna diğer komşular gibi itiraz ettiklerini kaydetti.

3 KEZ MİSAFİR ETTİK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile 35 yıllık dostluğu bulunduğunu, kendisini Zeytineli'nde sadece 3 kez misafir olarak ağırladıklarını söyleyen Topbaş, şöyle konuştu: "Zeytineli köyündeki arazimizde Sayın Başbakan'ın da villaları olduğuna ilişkin haberler açık bir yanılgı ve üzülerek ifade etmeliyim ki bazen bir yalanı da ifade etmektedir. Benim, akraba ve dostlarımı zaman zaman misafir ettiğim 30 yıl evvel yapılan bir evin restorasyonu sırasında misafirlerimin isteklerini öğrenme inceliğimin farklı yorumlanmasından duyduğum üzüntüyü de ayrıca belirtmek isterim. Bu anlamda bu haberlere kaynaklık eden konuşmalar, herhangi bir kimsenin sosyal ilişkileri çerçevesinde haklılığına inandığı bir konuda yaptığı samimi konuşma ve aslında yakınmalardır." BİM'in İzmir Kemalpaşa'daki Organize Sanayi Bölgesi'nde satın aldığı 40 dönümlük arazideki inşaat için yasal prosedürleri yerine getirdiklerini, belediyeye başvurduklarını belirten Topbaş, "Hafriyat işini yüklenen firmanın çalışması sırasında tarihi kalıntılara rastlanınca, durum derhal İzmir Müze Müdürlüğü ve ayrıca jandarmaya bildirildi. Devamında yetkililerce gerekli tespitler yapıldı. BİM, 3 yıl önce aldığı bu araziyi kamuya devretme kararı aldı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'ın villası yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN