Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güzellik dersi verecek

Türkiye'de çalışan nüfusun ve gelir seviyesinin artışına bağlı olarak hızla büyüyen güzellik sektörü, kalifiye eleman sıkıntısı çekiyor. Sektördeki bu açığı keşfeden İnanır Group da MEB'e bağlı bir kurs açmaya hazırlanıyor. Hedef yılda 100 mezun

Giriş Tarihi: 2.3.2014 ABONE OL
Türkiye' de 1.3 milyar euroluk büyüklüğe ulaştığı hesaplanan güzellik sektörü kalifiye eleman sıkıntısı yaşamaya başladı. Sayıları giderek artan güzellik salonlarında çalışacak deneyimli ve sadık elemanlara ihtiyaç duyulduğunu söyleyen İnanır Group Yönetim Kurulu Başkanı Dursun İnanır, bu açığı kapatmak için Mecidiyeköy'de MEB'e bağlı bir kurs açacaklarını belirtti. Bir yılda 100'ün üzerinde mezun vereceklerini açıklayan İnanır, "Almanya, Hollanda ve Danimarka'dan uzman eğitmen kadrosu getireceğiz. Mezunları öncelikle kendimize ait olan City Beauty güzellik merkezlerinde işe alacağız. Çünkü zinciri büyütüyoruz. Aynı zamanda sektörün de kalifiye elemana ihtiyacı var" dedi.

EĞİTİM UYGULAMALI OLACAK

Pazardaki bazı eğitim merkezlerinde uygulamalı eğitimin zayıf olduğuna işaret eden İnanır, şöyle konuştu: "500 metrekarelik eğitim merkezine 300 bin euroluk yatırım yapacağız. Burada gerekli bütün cihazlar olacak. Makyajdan cilt bakımına birçok uygulama için uzman kadro yetiştireceğiz. Türkiye'de halen 5 bin civarında sertifikalı güzellik uzmanı var. Ancak bu rakam yetersiz."

YABANCI FONLAR PEŞİNE DÜŞTÜ

Türkiye 'de gelişen sektörlere odaklanan yabancı sermayeli fonlar da güzelliğin peşine düştü. İnanır Group'a Hollanda ve Dubai'den ortaklık teklifi geldiğini söyleyen Dursun İnanır, "2015'e kadar böyle bir girişimde bulunmayı düşünmüyoruz. Sektör hızlı büyüyor. İnsanlar artık güzelleşerek ölmek istiyor. Biz de şirketimizi daha fazla büyüteceğiz" dedi.

YOZGAT'TA ÜRETİM YAPIYOR
Çorum' dan 19 yaşında işletme eğitimi için Almanya'ya giden ve güzellik uzmanı ablasının Almanya'dan epilasyon cihazı istemesi üzerine tesadüfen sektöre giren Dursun İnanır, Türkiye'nin önemli profesyonel bakım ürünleri ve ekipman tedarikçilerinden. Türkiye'de ilk epilasyon cihazını üreterek, Yozgat'ta kurduğu 3 bin metrekarelik fabrikadan dünyaya Finex markalı güzellik ve medikal ekipmanları ihraç eden İnanır, 8 ünlü profesyonel kozmetik markasının ve Hypoxi zayıflama merkezinin de Türkiye temsilciliğini yapıyor.

"CİTY BEAUTY'LERİ ANADOLU'YA YAYACAĞIZ"
Dursun İnanır, zayıflamadan cilt bakımına birçok hizmeti tek çatı altında topladıkları City Beauty'lere Anadolu'dan da yoğun talep geldiğini söyledi. Halen ağırlıklı İstanbul'da olan 9 City Beauty merkezleri olduğunu belirten İnanır, "Bu yıl İzmit'te açıyoruz. Ankara, Konya, Kayseri, Eskişehir, Antalya, İzmir, Adana gibi illerde de yeni açılışlar olacak. 3 yıl içinde sayıyı 25'e çıkaracağız" dedi. Müşterilerinin yüzde 40'ının erkeklerden oluştuğuna dikkat çeken İnanır, "Türkiye'de gelir seviyesi arttıkça sektör büyüyor. Erkekler en çok epilasyon ve cilt bakımına geliyor" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güzellik dersi verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN