Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Finans dünyası biraraya geldi

İEAD’ın sertifika töreni finans dünyasını biraraya getirdi.

Giriş Tarihi: 1.4.2014 15:28 Güncelleme Tarihi: 2.4.2014 02:21
Finans dünyası, İstanbul Ekonomik Araştırmalar Derneği (İEAD) ile Kadir Has Üniversitesi'nin birlikte düzenlediği 'Finansal Piyasalar Sertifika Programı' sertifika töreninde bir araya geldi. Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü'nde yapılan törene finans dünyasından çok sayıda isim katıldı. Törende, programı başarıyla tamamlayan 23 kişiye sertifikaları verildi.

Törende konuşan İEAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hüseyin Bilgin, Türkiye'de finans piyasasının büyümeye ve yeni mezun gençler için önemli istihdam fırsatları yaratmaya devam edeceğini söyledi. Sektörde nitelikli işgücüne olan ihtiyacın giderek arttığına, ancak mevcut yükseköğretim sisteminin söz konusu ihtiyacı karşılayabilecek eğitimi vermekten uzak olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Bilgin, 'Bu da, bu tip sertifika programlarına olan ihtiyacı artırıyor ve çok daha önemli hale getiriyor' dedi.


SERTİFİKA PROGRAMI

Prof. Dr. Mehmet Hüseyin Bilgin'in verdiği bilgilere göre, 'Finansal Piyasalar Sertifika Programı' 1 Mart'ta başladı. Toplam 30 saat ve 15 dersten oluşan programda, sektörün üst düzey yöneticileri ile finans dünyasının tanınmış isimleri ders verdi. Yeni genç mezunlarla finans sektöründe yeni çalışmaya başlayanların katıldığı programın amacı, finans sektöründe istihdam edilebilirlik imkânlarını artırmak.

Prof. Dr. Bilgin, İEAD'ın Kadir Has Üniversitesi ile birlikte önümüzdeki aylarda da programı yapmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Finans dünyası biraraya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN