Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saat&Saat'te borsa zamanı

Saat&Saat, 2016'da borsaya açılacak. Bu yıl yüzde 30 büyümeyi planlayan şirketin sahibi Ramazan Kaya, "250 milyon TL ciro hedefliyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 3.4.2014
Türkiye' de 33 yıl önce faaliyete başlayan, 1994'te dünya markalarının yetkili satıcısı olarak yoluna devam eden Saat&Saat, halka açılacak. 2016'da halka açılmak için çalışmalara ve hazırlıklara başladıklarını belirten Saat&Saat'in patronu Ramazan Kaya, "Belli bir büyüklüğe ulaştıktan sonra bunu yapacağız. Sermaye gibi bir derdimiz yok. Kendi kaynaklarımızdan karşılayabiliriz. Ama artık Saat&Saat'i halka açmanın zamanı geldi" dedi. Bağımsız denetime başladıklarını belirten Kaya, "Saat&Saat bir zamanlar ailemizindi, sonra çalışanlarımızın oldu. Şimdi de halkın olma zamanı geldi" şeklinde konuştu.

2013 BÜYÜMESİ % 43
70 ülkeden bin 500 firmanın katıldığı dünyanın en büyük saat ve mücevher fuarı Baselworld'te gazetecilerin soruları yanıtlayan yönetim kurulu başkanı Ramazan Kaya, "2013'te yüzde 43'lük büyüme yakaladık. Bu yılın ilk üç ayında da bu oran yüzde 30 civarında seyrediyor. Büyümemiz yılın tamamında da bu oranda gerçekleşecektir" dedi. Kaya ayrıca 250 milyon liralık ciro hedefleri olduğunu da sözlerine ekledi.

FOSSİL AKSESUVARLA GELİYOR
Saat &Saat 'in sattığı markalardan Fossil'de Türkiye'ye mağazalarla giriş yapmaya hazırlanıyor. Büyük mağazalarda yer alacaklarını söyleyen Fossil EMEA Bölgesi CEO'su Dieter Waldner, bu yolla büyümek istediklerini belirtti. İlk olarak bir mağaza ile başlayacaklarını söyleyen Waldner, "Türkiye piyasasından çok mutluyuz. Marka konusunda Türk tüketicisinin iyi bir farkındalığı var. 15 markamız var. En bilinen ve büyüğü Fossil'dir. 300 binden fazla saat satıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saat&Saat'te borsa zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN