Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte UN Ro-Ro'nun yeni sahipleri

KKR, 2007'de aldığı UN Ro-Ro'nun satışı için Esas Holding ve Actera Group ile anlaştı. Satış Rekabet Kurumu'nun onayından sonra resmiyet kazanacak.

Giriş Tarihi: 5.8.2014 15:28
Dünyanın en büyük private equity şirketlerinden KKR, 2007'de satın aldığı UN Ro-Ro'yu elden çıkartıyor. KKR, UN Ro-Ro'nun satışı için Esas Holding ve Actera Group ile anlaştı. Satış Rekabet Kurumu'nun onayından sonra resmiyet kazanacak.

Esas Holding bu alımla Pegasus'un ardından taşımacılık sektörüne ikinci büyük yatırımını yapmış olacak. Actera, finans sektörünün deneyimli isimlerinden İshak Antika'nın kurucu ortak olarak yer aldığı bir private equity şirketi, Actera yatırımlarını Türkiye'de yapıyor.

Actera ile Esas Holding daha önce de Mars Entertainment Group'tan hisse almışlardı. TPG ile birlikte Mey İçki'yi yerli ortak girişim grubundan satın alan Actera, şirketi daha sonra Diegeo'ya satmıştı.

Actera'nın diğer yatırım ve ortaklıkları arasında Spectrum Radyo Grubu, karnaval.com (web tabanlı müzik yayını), Karma Açık Hava (billboard), Standart Profil, Çelebi, Kamil Koç, LBT Varlık Yönetimi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte UN Ro-Ro'nun yeni sahipleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN