Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ultra zengine özel bankacılık

Finansbank özel bankacılığın üst versiyonunu çıkardı. Bankanın Quartz adını verdiği bu segmentte müşterinin alt limiti 20 milyon lira

Giriş Tarihi: 16.8.2014
Finansbank özel bankacılığın bir üst versiyonunu çıkardı. Quartz adı verilen yeni segmente göre müşterinin banka hesabında 20 milyon TL ve üzerinde para olması gerekiyor. Aynı zamanda kaldıraçlı ürünler ve yatırım fonları gibi daha karmaşık ürünlere yatırım yapan müşteriler de bu profile alınıyor. Finansbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erkin Aydın, "Quartz'da halen 700 müşterimiz bulunuyor. Bunlara şube müdürü düzeyinde hizmet veriliyor. Kıdem, tecrübe ve bilgi olarak da şube müdürlüğüne terfi edebilecek arkadaşlar bu segmente bakıyor" dedi. Varlık yönetimi olarak adlandırdıkları yeni müşteri segmentine ağırlıklı olarak yatırım danışmanlığı tecrübesi olan kişilerin hizmet verdiğini belirten Aydın, "Bir sonraki aşamada müşterilere yurtiçi ve yurtdışında yatırım yapacakları bir platform da sunmayı düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

BİLANÇO TERSİNE DÖNÜYOR
Öte yandan kredilerin içinde bireysel bankacılıkta geçtiğimiz yıl yüzde 60 olan oranı aşağı çekme hedefiyle yola çıkan Finansbank, bilançoyu tersine çeviriyor. Bankanın gelecek hedeflerini anlatan Aydın, "Biz bireyselde yüzde 60, kurumsalda ise yüzde 40 oranındaydık. Bu yıl bunu yüzde 50-50'ye çektik. Önümüzdeki yıl bireyselde 40'a inipkurumsalda ise 60'a çıkacağız" dedi. 2014'te stratejik olarak ağırlık verilen ticari kredilerde 2013 yıl sonuna kıyasla yüzde 20 oranında artış yaşayan bankanın toplam kredilerdeki büyümesi ise yüzde 7'de kaldı.

HAZIR KREDİ MÜŞTERİSİ 90 BİN OLDU
Bireysel kredi alanında yeni uygulamaya başladıkları Hazır Kredi uygulamasında müşteri sayısının 90 bine ulaştığını belirten Erkin Aydın, "Şu anda bireysel kredilerde yüzde 6'lık bir pay yakaladık. Hedefimiz bu rakamı yüzde 7.5'lara kadar çıkarmak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ultra zengine özel bankacılık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN