Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen'den Bank Asya talimatı

Borsada tahtası kapanan, Mooody’s tarafından notu düşürülen Bank Asya’yı, içinde bulunduğu bu durumdan çıkarabilmek için Gülen’in yukarıdan talimat verdiği konuşuluyor.

Giriş Tarihi: 31.8.2014 11:25 Güncelleme Tarihi: 31.8.2014 11:42
Bazı cemaat mensupları, "Bu kadarını da beklemiyorduk. Artık zerre kadar inancımız kalmadı" diyor.

Halkın seçtiği AK Parti Hükümeti'ni, 17 ve 25 Aralık yargı darbesi ile devirme girişimlerinde bulunan Gülen grubunun gerçek yüzünün ortaya çıkmasından sonra halk, söz konusu yapıya ait bütün kurum ve kuruluşlarla ilişkisini kesti. Halkın desteğini çekmesinden sonra paralel yapının sahibi olduğu dershaneler, okullar, üniversiteler, yurtlar, şirketler ve diğer faaliyetler yok olma sürecine girip birçoğu da kapandı.


'ZERRE KADAR İNANCIMIZ KALMADI'

Bilgi veren bazı mensuplar, kendilerine "Gerekirse evinizi arabanızı satın, parasını Bank Asya'ya yatırın" denildiğini ifade ederek, "Bize yukarılardan, 'kirada oturabilirsiniz, arabasız yaşayabilirsiniz. Öncelik olarak Bank Asya'yı kurtarmalıyız' diyorlar. Bu kadarını beklemiyorduk. Artık zerre kadar inancımız, saygımız kalmadı" şeklinde konuştular.


BANKANIN BORSA'DA TAHTASI KAPANMIŞTI

Gülen Cemaati'nin zor günler geçiren kurumlarından biri de borsada işlem tahtası kapanan Bank Asya. Vatandaşın birçok kurumdan olduğu gibi Bank Asya'dan da ilişkisini kesmesi, bankayı zorlu bir dönemece soktu. Geçtiğimiz günlerde de Borsa İstanbul, Bank Asya'nın tüm endekslerden çıkarıldığını açıkladı. Son olarak ise uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Asya Katılım Bankası'nın notunu düşürdü.

Kaynak: Yeni Akit
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen'den Bank Asya talimatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN