Rusya'ya 15 günde 4 Damat

Rusya'yı uzun süredir radarına alan Orka, pazara hızlı giriyor. Şirket Damat markasıyla Rusya'da 15 günde 4 mağaza birden açacak

Giriş Tarihi: 31.8.2014
Hazır giyim sektöründe 235 mağazayla hizmet veren Orka Holding'in gözü son zamanlarda AB yaptırımları nedeniyle gündemde olan Rusya'da. Global ekonominin yıldızları arasında gösterilen kuzey komşumuzu uzun süredir takibe alan Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, pazara hızlı girecek. Tekstilin tecrübeli patronu Rusya'da 15 gün içinde 4 mağaza birden açmaya hazırlanıyor. En son Mall of İstanbul yatırımıyla Türkiye ve yurtdışında toplam 125 mağazaya ulaşan D'S Damat, toplamda 237 satış noktasında müşterilerine hizmet veriyor. Orka Holding İspanya, Romanya gibi ülkelerden sonra gözünü diktiği Rusya'da işe başkent Moskova'dan başlayacak.

25 MAĞAZAYA ULAŞACAK
Şirket Moskova hamlesinin ilk adımını dün Goodzone alışveriş merkezine mağaza açarak attı. Onu 5 Eylül'de Rostokino yatırımı izleyecek. Üç ve dördüncü mağazalar ise 15 Eylül'de Vegas 1 ve Vegas 2 alışveriş merkezlerinde Ruslarla buluşacak. Şirketin Rusya için yaptığı beş yıllık iş planının 2014 bölümünde 8 mağaza var. 2019'daysa sayı 25 olacak. Mall of İstanbul'daki yeni mağaza konseptini Rusya'da da uygulayacak olan Orka Holding , ürünün tüketici tarafından kolay algılanmasını sağlayan bir model geliştirdi. Uzun zamandır ülkede araştırma yapan özel Rusya ekibi, bu yılın başında yatırımlar için hazırlıklarını tamamlayarak Moskova'da bir şirket kurdu. Süleyman Orakçıoğlu, bu ekibin dört ay süren araştırma sırasında 100'e yakın AVM'yle görüşerek sayıyı 20'ye indirdiğini belirtiyor. Rusya'da en çok ziyaretçiye sahip, mevcut, açık ve en iyi cirolu AVM'lerde, hazırlık döneminde yapılan görüşmelerde, gerek alışveriş merkezi yöneticilerine, gerekse sektör liderlerine sunumlar gerçekleştirildi. Süleyman Orakçıoğlu, süreci şöyle anlatıyor: "Ekip Orka Holding ve markalarını tanıttı. Markalarımızın gücüne paralel çok hızlı geri dönüşler aldık. Rakiplerden önce yer bulduk, imza attık."

SIRADA KÖRFEZ VAR

Orka Holding'in yurtdışı yatırımlarında İspanya ve Romanya'nın da önemli yeri var. Orakçıoğlu, kendi mağazalarıyla büyümeyi hedeflediği bölgeler arasında Körfez'in öne çıktığını söylüyor. Planda Kazakistan ve diğer Arap ülkeleri de var.

2014 için konulan hedefler uttu
Birçok perakendecinin dert yandığı ortamda ORKA Başkanı Orakçıoğlu oldukça umutlu. "Ürün kalitemiz, koleksiyonumuzun fiyat kalite rasyosundaki doğruluk, satışa yönelik kampanyalarımız, ürün tedarikiyle ilgili planlamamız ve alt yapımızdaki güç sebebiyle bu yılki hedefler tuttu" diyor. Bunun için özveriyle çalıştıklarını anlatan işadamı şunları söylüyor: "Ekibinizin işe inanması ve özverili çalışması çok önemli. Bunun meyvelerini topluyoruz."

Markanın yeni yüzü Buse Terim

D'S Damat markası da herkes gibi ünlü yüzlerle çalışma yolunu izliyor. Bu sezonda anlaştığı yeni isim ise ünlü teknik direktör Fatih Terim'in kızı Buse Terim oldu. 17 Eylül'de düzenlenecek olan Fashion's Night Out etkinlikleri çerçevesinde Türkiye'nin en çok takip edilen moda bloğu yazarı olan Buse Terim, İstinyePark Damat mağazasında çok özel bir geceye ev sahipliği yapacak. Moda severler o gece aldıkları ürünlere, diledikleri kişinin isminin baş harflerini veya bir tarihi işleyebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'ya 15 günde 4 Damat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN