Türkiye saç ekiminde lider

Giriş Tarihi: 3.9.2014 17:00

Türkiye ve Ortadoğu’nun ünlü saç ekim merkezlerinden birisi olan İstanbul Hair Center Kuveyt’te yeni şube açtı.

Kuveyt'de bulunan hastalardan gelen yoğun istek üzerine şube açan İstanbul Hair Center'in ortaklarından Emine Saykı ve Meral Tala kardeşler, çok yakın bir zamanda Ortadoğu'nun diğer kilit bölgelerinde de şubeler açacaklarını söylediler. Geçtiğimiz yıllara nazaran bu yıl saç ekiminde Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinden çok daha fazla talep geldiğini söyleyen kardeşler, Türkiye'de saç ekiminde sektör olarak altın bir sezon yaşandığını belirtti.

Bu yıl saç ekimine yurt dışından sektör olarak en az 4,5 milyon hasta geldiğini belirten Saykı ve Tala kardeşler, Türkiye'de sağlık turizminde saç ekim sektörünün bu yıl yine başı çektiğini söyledi.

Mısırlı doktorların bile kendilerine saç ekimi konusunda eğitim vermelerini istediklerini söyleyen kardeşler, "İran'da bile saç ekimi yapılmaya başlandı. Fakat Türkiye yine bu konuda başı çekmekte. Ortadoğu'nun haricinde bize Fransa ve İtalya gibi Avrupa ülkelerinden de yoğun talepler gelmektedir. Bu yüzden Ortadoğu ülkelerinde markalaşma sürecimiz bittiğinde Avrupa ülkelerinde de şubelerimizi açmaya devam edeceğiz. Türk firması olarak saç ekim sektöründe bu atılımlarımızın en büyük amacı istihdam yaratmak daha fazla insana iş vermektir." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye saç ekiminde lider
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN