Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fransız deri devleri geliyor

Giriş Tarihi: 21.9.2014

Louis Vuitton, Hermes gibi dünya devlerinin çatı kuruluşu Fransız Saraciye Federasyonu, 10 kişilik heyetle Türkiye'ye geliyor. Firmalar tabakhaneleri gezip, işbirliğine odaklanacak

Louis Vuitton, Hermes, Chanel, Lancel gibi dünya markalarının üyesi olduğu Fransız Saraciye Fedarasyonu (Federation Française de la Maroquinerie) 10 kişilik bir heyetle Türkiye'ye geliyor. Deri üretimini yerinde görmek ve şirketlerle tanışmak için Türkiye'ye keşif turuna çıkacak olan Fransızlar, burada işbirlikleri geliştirmeyi amaçlıyor. Federation Française de la Maroquinerie Genel Direktörü Edgard Schaffhauser, "Türkiye gelişen bir ülke, bunun farkındayız. Ülkenin çok iyi yerlere geleceğine inanıyoruz. Deride birlikte çalışabiliriz" dedi.

FUARA KATILACAĞIZ

TÜYAP'ta 18-20 Kasım'da düzenlenecek olan İstanbul Deri Fuarı'na geleceklerini söyleyen Schaffhauser, aynı zamanda tabakhaneleri de gezeceklerini açıkladı. Fransız saraciyecilerinin Türkiye'deki üretimi yerinde görmek istediğini belirten Schaffhauser, "Bunu bir mühendislik araştırması olarak görebiliriz. 2 yıl önce aynı amaçla Çin'e gitmiştik. Atölyelerimizdeki çalışanların vizyonunu geliştirmek istiyoruz" diye konuştu. Schaffhauser, sadece çalışanların değil firma yöneticilerinin de Türk firma sahipleriyle tanışmak istediğini belirterek şöyle konuştu: "Bilgi alışverişi çok önemli. Modada trend oluştururken deride söz sahibi ülkelerdeki hammadde ve üretim tekniklerini yakından takip etmek gerekiyor. Bunun için derisiyle ünlü olan Türkiye'ye geliyoruz."

PAZARDA 430 ÜRETİCİ VAR
Edgard Schaffhauser, Fransa'da 430 saraciyeci olduğunu söyledi. Bunların 50'sinin fedarasyon üyesi olduğuna dikkat çeken Schaffhauser, Fransa'da dana eti tüketiminin azalmasından dolayı deri üretiminde de düşüş yaşandığını belirtti. İşadamı, "Üretimimiz yeterli değil. Dolayısıyla kaliteli deri arayışımız hep sürüyor. Hem hammadde hem de üretim yaptırmak için araştırma içindeyiz" şeklinde konuştu.

YILDIZ ÜLKEYİZ
18-20 Kasım'da Türkiye Deri Vakfı (TÜRDEV) çatısı altında düzenlenecek olan İstanbul Deri Fuarı'na Fransa'nın yanı sıradünyanın her yerinden önemli sivil toplum kuruluşu yöneticileri de gelecek. TÜRDEV Başkanı Ruken Mızraklı, "Çin'den ABD'ye onlarca ülkenin deri konusundaki önemli isimlerini ağırlacağız. Ayrıca İtalyan Vogue ve Vogue Uomo'nun baş editörleri de fuara katılacak" dedi. Mızraklı, "Türkiye deride parlayan yıldız. Dünya da bunun farkında" dye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransız deri devleri geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN