Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atılım ödül getirdi

Giriş Tarihi: 29.9.2014

Son yıllarda AR-GE çalışmalarına verdiği önemle dikkat çeken Marmarabirlik 'Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması'nda 'Yılın Altın Ambalaj Ödülü'nün sahibi oldu

Ambalaj Sanayicileri Derneği ile TSE tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Ambalaj Ay Yıldızları 2014' yarışmasında büyük ödül, 2 ayrı kategoride Marmarabirlik'e verildi. Akademisyen ve ambalaj uzmanlarından oluşan seçici kurul 11 kriter doğrultusunda değerlendirme yaptı. Yapılan değerlendirme sonunda Marmarabirlik, Türkiye'de ilk defa geliştirdiği ve patenti kendine ait olan 'Oksiyen Bariyer Etiketli Gıda Ambalajı' ile hem ambalaj malzemeleri kategorisinde hem de genel klasmanda 'Yılın Ambalaj Ödülü'ne layık görüldü.

'DÜNYA MARKASINA YAKIŞTI'
Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa ödülleri, İstanbul Conrad Otel'de düzenlenen törende Ambalaj Sanayicileri Derneği Başkanı Sadettin Korkut ile TSE Deney ve Kalibrasyon Merkez Başkanı ve Marmara Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev'in elinden aldı. Gıda sektörünün öncülerinin katıldığı ödül gecesinde konuşan Asa, AR-GE biriminin 2 yıl titizlikle sürdürdüğü ve Türkiye'de ilk defa geliştirilen 'Oksiyen Bariyer Etiketli Gıda Ambalajı'nın özgün tasarımının yanı sıra insan sağlığı açısından önemli olduğunu söyledi. Başkan Asa şöyle konuştu: "Biz tüketici memnuniyetini esas alan bir kuruluşuz. Üretimden tüketime kadar modern ve hijyenik bir ortamda üretim yaptığımız gibi, ürünlerimiz tüketici sağlığı dikkate alınarak ambalajlanıyor. Marmarabirlik tüketicileri, ürünlerimizi alırken güvenle ve gönül rahatlığıyla alabilirler diyoruz. İşte bu ödül, dünyanın en büyük zeytin üreticisi Marmarabirlik'in insan sağlığına ne kadar önem verdiğinin bir kanıtı. Dünya markası Marmarabirlik'e de böyle büyük ödüller yakışır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atılım ödül getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN