Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Barça'nın futbol okulu açılıyor

Barcelona işbirliğinde hayata geçirilen futbol okulu FCBEscola Istanbul Avea, 20 Ekim'de eğitime başlıyor. Genç yeteneklerin keşfedileceği proje kapsamında Avea, 600 çocuğa eğitim verecek

Giriş Tarihi: 18.10.2014
Barça'nın futbol okulu açılıyor
Spora 10 yılda 135.4 milyon dolarlık yatırım yapan Avea'nın merakla beklenen futbol okulu 20 Ekim'de kapılarını açıyor. FCBEscola Istanbul Avea, dünya çapında 12 futbol okuluna sahip FC Barcelona'nın Türkiye'deki ilk ayağı. Futboldaki yeteneğini geliştirmek isteyen gençlere fırsat sunmak amacıyla yola çıkan proje kapsamında, Barcelona Futbol Kulübü'nden gelen İspanyol bir hoca eşliğinde bir ekip tarafından eğitim verilecek. İlk eğitim dönemi 16 hafta sürecek. Okullardaki ikinci eğitim döneminin ise 9 Şubat 2015'te başlaması ve 18 hafta sürmesi planlanıyor.

MESSİ'LER MASLAK'TAN ÇIKACAK

FCBEscola Istanbul Avea, Maslak ve Maltepe Üniversitesi kampusunda yapılacak. 6-8, 8-10, 10-12 ve 12-14 yaş gruplarındaki yetenekli öğrencilerin eğitim alacakları okulda, Türkiye'deki eğitim ve öğretim dönemine paralel bir zamanlamayla, hafta içi 2 gün bir buçuk saatlik eğitim programı uygulanacak. Öğrenciler, hafta sonlarında da 1 gün maç yapma imkânına sahip olacak.

9 AYDA 600 ÖĞRENCİ
Yıl boyunca 600'den fazla öğrencinin eğitim alacağı FCBEscola Istanbul Avea Futbol Okulu'nun, zaman içinde diğer büyük illere de yayılması planlanıyor. Avea CEO'su Erkan Akdemir, kamuoyunda büyük ilgi gören FCBEscola Istanbul Avea okullarının Türkiye'de geleceğin Messi'lerini eğiteceğini belirtti. Akdemir, "Dünyanın önde gelen futbol kulübü FC Barcelona ile 3 yıl önce başlayan işbirliğimizin bu noktaya geldiğini görmek bizim için gurur verici. Türk futbolunun, FCBEscola Istanbul Avea sayesinde, önümüzdeki yıllarda FC Barcelona altyapısıyla yetişmiş önemli oyuncular göreceğine inancım tam" dedi.

375 TL'YE EĞİTİM
Okuldan daha fazla çocuğun yararlanması için farklı fiyatlarda programlar tasarlanmış. Haftada bir günlük programın ücreti 375, 2 günlüğün 450 ve 3 günlüğün ise 525 TL olarak belirlenmiş. Eğitimler, 3'er aylık dönemlerden oluşan 3 dönemde gerçekleştirilecek, 3 aylık eğitim talep edenler ise bin 500 TL yatıracak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barça'nın futbol okulu açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN