Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yatırım sözümüz var 5G için hazırlanıyoruz'

Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv 3G ile birlikte mobil trafiğin 200 kat arttığını belirterek 4G'ye de hazır olduklarını söyledi. Ciliv, "Yatırım sözü verdik. 5G için de çalışıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 13.11.2014
'Yatırım sözümüz var 5G için hazırlanıyoruz'
Turkcell'in, kurumsal müşterilerini ve iş ortaklarını önemli fikir önderleriyle buluşturmak, iş dünyasını tüm dünyada yaşanan teknolojik dönüşüme davet etmek üzere düzenlediği Turkcell Teknoloji Zirvesi dün başladı. Zirvede konuşan Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'dan 2015'te 4G için söz aldığını hatırlatarak, "Sayın bakan müjde verdi, 4G 2015'te gelecek. Artan trafiği karşılamak için bu olmak zorunda. 3G, 5 yıl önce geldi ve mobil trafik 200 kat arttı. Şimdi 4G'ye yatırım yapıyoruz ve bu teknolojiye hazırız" dedi. Turkcell olarak 5G için de çalışmaları hızlandırdıklarını anlatan Ciliv, yeni dünyada akıllı cihazlar ve bulut altyapısı arasında kesintisiz iletişimin sağlanmasının çok kritik bir başarı olduğunu vurguladı.

YENİ DÜNYA DEĞİŞİYOR
Türkiye'de 2011'den itibaren akıllı telefon satışlarında patlama yaşandığını vurgulayan Ciliv artık dünyada global teknoloji şirketlerinin, gelirlerinin büyük bölümünü mobil cihazlardan elde ettiğine dikkat çekti. Ciliv şöyle konuştu: "Dün sayın Cumhurbaşkanımız'ın önünde de söz verdik, daha çok yatırım yapacağız, zaten yapıyorduk daha da artıracağız."

12 BİN KİŞİ BULUŞTU

Haliç Kongre Merkezi'nde devam eden zirveyi ilk gün 6 binin üzerinde katılımcı izledi. Zirvede 200'ü aşkın fikir önderi ve 12 binin üzerinde davetli teknolojinin geleceğini tartıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yatırım sözümüz var 5G için hazırlanıyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN