Araç hasar kaydı nasıl öğrenilir, muayene randevusu nasıl alınır?

Giriş Tarihi: 9.12.2014 22:47 Güncelleme Tarihi: 9.12.2014 23:04
Araç hasar kaydı nasıl öğrenilir, muayene randevusu nasıl alınır?

Araç hasar kaydı öğrenme ve araç muayene randevu sistemi ile ilgili tüm ayrıntılar haberimizdedir.

Bu sorgulama ile araç alacak kişiler alacakları aracın hangi kazalara karıştığını, hasar görmüşse hasar durumu ve hasar miktarının ne kadar olduğunu ayrıntılı bir şekilde görebilmektedirler.

OTOKONTROL 5664 SMS UYGULAMASI

OTOKONTROL 5664 hizmeti sayesinde araç hasar sorgulama yapacak kişiler araç hasar, poliçe, kaza ve mağdur bilgilerine, herhangi bir başka uygulamaya gerek olmadan SMS hizmeti ile öğrenebilmektedirler. Vodafone, Turkcell, Avea GSM şirketleri ile anlaşılarak hizmete sunulan SMS uygulaması sayesinde sorgulama yapacak kişiler kısa mesaj ile arabalarının hasar kayıtlarını, trafik poliçe bilgilerini, kaza tespit tutanağı bilgileri, mağdur bilgilerini bu hizmet ile öğrenebililer. Otokontrol 5664 SMS ile hasar geçmişi sorgulama hizmeti ücretli olup tarifeler şu şekildedir. Hasar sorgulaması 4.00 TL , kaza tespit tutanak 4.00 TL, trafik sorgulaması 4.00 TL, kasko poliçesi 4.00 TL, mağdur bilgileri 4.00? TL olarak ücretlendirilir.

Örnek sms sorgulamaları şu şekildedir.

Hasar kaydı sorgulama için: Plakayı yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE 5664'e gönderin. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi anında cebinize gelsin.

Şasi numarası ile sorgulama için: HASAR S VF35CWJZE1K515615

Kaza tespit tunatak bilgisi sorgulama için : KTT yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE 5664'e gönderin. Kazaya karışanların kusur oranları cebinize gelsin. Bu servis ile kazaya karışanların kusur oranlarını da öğrenebilirsiniz.

Kasko yada trafik poliçe bilgisi sorgulama için : TRAFIK veya KASKO yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE 5664'e gönderin.

Araç Muayeneniz için randevu alın, zaman kazanın!

Bu sayfadan itibaren adım adım yapacağınız işlemlerle randevu sistemimizi kullanarak belirli bir gün ve saat aralığı için randevu alabilirsiniz.*
Tüm uyarı ve hatırlatmaları dikkatle okumanızı ve randevu işlemlerinizi bunlara göre devam ettirmenizi önemle rica ederiz.

Hatırlatma

Araç muayenesinde araca ait Egzoz Gazı Emisyon Ölçümünün olmaması aracın muayeneden ağır kusurlu olarak kalmasına neden olmaktadır. Tüm sabit istasyonlarımızda aracınızın Egzoz Gazı Emisyon Ölçümünü yaptırabilirsiniz.

Önemli Uyarı

Alacağınız Genel Muayene randevusu ile aracınızın Egzoz Gazı Emisyon Ölçümünü de yaptırabilirsiniz.

"Tespit" randevuları için "Muayene Tekrarı" bölümünden randevu alabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 12 Mart 2012 tarihli genelgesine istinaden, trafik ve tescil belgeleri (ruhsat) bilgilerinde yapılacak değişiklikler için talep edilen Ek-1 formu ile yapılan işlemlerin elektronik ortamda oluşturulması ile ilgili detaylar için tıklayınız.

Aracınızın muayenesi tamamlandıktan sonra , istasyonu terk etmeden aracınızın kilometresiyle muayene raporunda belirtilen kilometreyi karşılaştırınız ve herhangibir uyumsuzluk durumunda istasyon amirine bilgi veriniz.

RANDEVU AL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Araç hasar kaydı nasıl öğrenilir, muayene randevusu nasıl alınır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN