Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katarlılar'dan Kahramanmaraş'a dev yatırım

Katar sermayeli Nebras Enerji'nin, Afşin Elbistan Termik Santrali Projesi'ne 14 milyar dolarlık yatırım yapmayı planladığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 23.12.2014 14:05 Güncelleme Tarihi: 23.12.2014 14:05
Katarlılar'dan Kahramanmaraş'a dev yatırım
Katar'da yayınlanan Şark Gazetesi'nde yer alan habere göre Nebras Enerji CEO'su Halid Muhammed Culu, Türk hükümeti ile Katar ve uluslararası yatırımcılar arasında adı geçen proje için müzakerelerin sürdüğünü bildirdi.


PROJE İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Culu, bu alandaki projelerin yatırım ve büyüklük cinsinden en büyüğü olduğu için önem arz ettiğini, projenin, üzerinde onlarca yıl çalışılması gereken uzun soluklu bir proje olduğunu kaydetti.

Haberde Culu'nun, "Nebras, Katar Holding ve bu alanda tecrübesi bulunan bazı ortaklar, uluslararası bankalarla bu projeyi finanse etmek üzere çalışma ve müzakerelere başladı" ifadelerine yer verildi.

Nebras Enerji, Katar'ın yurt dışında enerji yatırımları yapması için geçen yıl aralık ayında, Katar Borsası'nda işlem gören Kahramanmaraş'ın (Katar Elektrik ve Su İdaresi) yüzde 60'lık, yine devlete ait Katar Uluslararası Petrol ve Katar Holding'in yüzde 20'şerlik hissesiyle kurulmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katarlılar'dan Kahramanmaraş'a dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN