için tehlikeli oyun

, ve 'ın katılım bankacılığı alanına hızlı giriş yapmasından endişelenen yeni bir oyun sahneye koydu

Giriş Tarihi: 15.1.2015
Bank Asya için tehlikeli oyun
, , ve 'ın katılım bankacılığı adımlarından rahatsız oldu. Ziraat'in 1 milyar TL sermayeyle kuracağı katılım bankası için start vermesi ve Halkbank'ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na (BDDK) ön izin başvurusu yapması üzerine finans sektöründe yeni bir 'paralel oyun' tezgahlandı. Ziraat ve Halk Bankası'nın kuracağı katılım bankalarının 'nın pazar payını daraltacağından endişe duyan paralel yapı iki ayaklı strateji belirledi.

PARALEL MEDYAYA TOKAT GİBİ CEVAP - TIKLAYIN

MÜŞTERİ KAYBETMEK İSTEMİYOR

Kamunun katılım bankacılığına girmesini geciktirerek Bank Asya müşterilerinin kamu bankalarına geçişlerini önlemek istiyor. İki aşamalı plana göre, öncelikle paralel yapı yöneticileri bürokrasiyi tıkayacak. İkinci aşamada ise katılım bankalarının kuruluşunu gerçekleştirmek için atanacak yöneticilere de "paralel damgası" vurdurarak, kafalar karıştırılacak.

PARALEL'DEN CIA'YA RİCA: İADE ETME - TIKLAYIN

PARALEL YAPI'YI ELEŞTİRDİ VEKİLLİKTEN OLUYOR - TIKLAYIN

AMAÇ 3'ÜNÜ DE GECİKTİRMEK

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü hisselerinin Vakıfbank'a devri, katılım bankası kurması yönündeki çalışmaların gecikmesinin arkasında da bu eller bulunuyor. Paralele hizmet eden isimler, her üç katılım bankasının da kurulmasını geciktirmek amacıyla ellerinden geleni yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bank Asya için tehlikeli oyun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN