Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Onunki 'e 'esas'lı yatırım!

faaliyet alanlarına bir yenisini daha ekleyerek; ’in en büyük, dünyanın 2’nci büyük otomotiv cam üreticisi Fuyao Glass Industry Group Co. LTD.’nin (FUYAO) Hong Kong Borsası’na halka arzı ile Çin’deki ilk yatırımını gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 3.4.2015 11:16
Onunki Çin'e 'esas'lı yatırım!
Bugüne kadar havacılık, perakende-eğlence, ulaştırma, sağlık ve gıda alanlarında faaliyet gösteren ; Mart 2015 sonu itibariyle yeni bir sektöre giriş yaptı. Şangay Borsası'nda 22 yıl önce halka açılan FUYAO; global büyüme planları çerçevesinde 2015 Mart'ında Hong Kong Borsası'nda hisselerinin yüzde 18'ini ikincil olarak halka arza etmek üzere CMS ve UBS bankalarını yetkilendirdi. Yaklaşık 950 milyon dolar büyüklüğündeki; FUYAO'nun Hong Kong Borsası hisselerinin halka arzının 368 milyon dolarlık kısmı 'temel yatırımcı' olarak belirlenmek üzere büyük yatırım kuruluşları ve kurumsal yatırımcılara ayrıldı. Halka arz değerlendirmesi neticesinde Esas Holding, FUYAO yönetiminin ve danışmanlarının belirlediği dünya çapında 8 'temel yatırımcı'sından biri olarak seçildi. Esas Holding 30 milyon dolarlık FUYAO yatırımı ile 'in en büyük, dünyanın ikinci en büyük otomotiv camı üreticisine ortak oldu.

DOĞRU PROJEYE YATIRIM

Esas Holding CEO'su Çağatay Özdoğru Esas Holding olarak özellikle son bir yıldır Türkiye dışında özellikle Avrupa, Amerika ve Asya kıtasındaki yatırım olanaklarını yakından izlediklerini dile getirerek "Doğru projeyi arıyorduk. Bu yatırımla portföyümüze global bir dev olan FUYAO ismini ekledik. FUYAO'nun Hong Kong Borsası'nda gerçekleştirdiği halka arz işleminde; Esas Holding olarak global yatırımcılar arasından seçilmiş 8 kurumsal yatırımcı listesinde yer alarak, 'temel yatırımcı' statüsü ile Çin'deki ilk yatırımımızı yaptık" dedi.
Kaynak:Hürriyet
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onunki Çin'e 'esas'lı yatırım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN