Türkiye'nin en iyi haber sitesi

üretime ara verdi

Giriş Tarihi: 18.5.2015 10:46 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 12:00
TOFAŞ üretime ara verdi

(), otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bazı şirketlerde gerçekleşen işçi eylemleri çözümleninceye kadar tedbir amaçlı olarak üretime ara verdi.

'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, Bursa'da otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bazı şirketlerde gerçekleşen işçi eylemlerinin, fabrikalarında çalışan bazı işçiler ve rutin mesaileri üzerinde de etkili olduğu ifade edildi.

SORUNLAR ÇÖZÜLÜNCEYE KADAR...

Açıklamada, bu sebeple, kurumun risk yönetimi politikaları doğrultusunda, fabrikadaki üretim faaliyetlerinin etkin ve sağlıklı bir şekilde devamlılığını sağlamak için söz konusu sorunlar çözümleninceye kadar tedbir amaçlı olarak üretime ara verilmesi kararı alındığı kaydedildi.

Yeniden faaliyete başlamak için henüz bir tarih öngörülmediği için gelişmelerin toplam üretime etkilerinin tahmin edilemediği aktarılan açıklamada, bu aşamada şirket satışları üzerinde herhangi bir etkinin beklenmediği belirtildi.


Açıklamada, işçilerin iş akitlerinin feshinin beklenmediği bilgisine yer verildi.

Haberin ardından haftaya sert düşüşle başlayan TOFAŞ hisseleri, açılışın hemen ardından etkisini artıran tepki alışları ile kayıplarının önemli bir kısmını telafi etti. Tofaş hisselerinin fiyatı güne yüzde 4,41 düşüşle 17,30 liradan başladıktan sonra, şu dakikalarda cuma günü kapanışına göre yüzde 1,65 azalışla 17,80 lira seviyesinde dengelendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOFAŞ üretime ara verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN