Eski Şişecam proje oldu

İş GYO ve Nef tarafından Topkapı'da inşa edilecek İnistanbul Gala satışa çıktı. 470 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek projede 3 bin konut yer alacak. Ortaklığın ciro hedefi ise 1.6 milyar lira

Giriş Tarihi: 29.5.2015
Eski Şişecam proje oldu
İş GYO ile Nef'in birlikte Topkapı'da hayata geçirdiği daha önce mülkiyeti Şişecam'a ait olan arazideki İnistanbul Gala projesinde satışlar başladı. Toplam 788 konuttan oluşan projede şimdiden 618 konut satıldı. Fiyatların 320 bin liradan başladığı projeye, ön talep döneminde 7 bin 200 başvuru geldi. 130 dönümlük arazide mimarisi ve tasarımının farklı olacağı belirtilen 4 farklı proje yapılacak. Toplamda 3 bine yakın konut bulunacak.

470 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
470 milyon dolarlık yatırım planlanan projelerden İnistanbul Gala için 1.5 yıl hazırlık süreci ve master plan yapıldı. Ortaklık, toplam projeden 1.6 milyar lira gelir bekliyor. Projenin Aralık 2017'de teslim edilmesi planlanıyor. Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, yabancı konut alıcısının projelerini duymadan satışların büyük ölçüde tamamlandığını anlattı. Projeyi küçük bir şehir gibi ayrıntılı planladıklarını belirten Timur, "Yerli konut alıcısı Nef projelerini kısa zamanda satın alıyor. Yabancı müşteriye bazen duyurma zamanı olmuyor. Bu projede ise İş GYO ve Nef ortaklığını gören konut alıcısı yoğun talep gösterdi yine yabancı alıcıya duyurma fırsatımız bile olmadı" diye konuştu.

İNŞAAT İÇİN İHALEYE ÇIKACAK
İnistanbul Gala 17 katlı 4 blok halinde yapılacak. Bloklar ise 1+1 ve 2+1 tercih edenler için ayrı, 3+1 ve 4+1 gibi büyük daireleri tercih edenler için ayrı planlandı. İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, arazinin tamamen temizlendiğini belirterek, inşaatın hazır halde olduğunu söyledi. Tanes, projenin inşaatı için yakında ihaleye çıkacaklarını, yaz sonuna tüm işlemleri bitirerek projenin başlamasını hedeflediklerini kaydetti. Tanes, "Geçtiğimiz gün uluslararası boyutta yapılan bir araştırmada İstanbul, dünyada son 5 yılda en çok gelişen şehir oldu. Gelişme potansiyeli de en açık şehir. Bizler bunun farkında olarak, böyle bir şehrin planlamasına, mimarisine projelerimizle destek oluyoruz. Geleceğe yönelik çalışmalar yapıyoruz. İnistanbul Gala'nın tüm altyapı üst yapı çalışmaları için uzun zaman çalıştık" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski Şişecam proje oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN