Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerli uçağın şirketi kuruldu

Giriş Tarihi: 16.6.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 16.6.2015 14:41
Yerli uçağın şirketi kuruldu

Sierra Nevada Corporation, 'nin ilk bölgesel jet uçağını üretmek için TRJet'i kurdu.

Sierra Nevada Corporation (SNC), 'nin ilk bölgesel jet uçağını üretmek için TRJet Havacılık Teknolojileri Anonim Şirketi'ni (TRJet) kurdu.

ABD merkezli uzay ve havacılık sistemleri şirketi olan SNC, TRJet'in kurulduğunu duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, merkezi Ankara'da olan yeni Türk şirketi TRJet, Bölgesel Uçak Projesi'nin yanı sıra ticari havacılık sektöründe de hizmet verecek.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU TANITTI! BAŞBAKAN DAVUTOĞLU TANITTI!

Kısa bir süre önce başlatılan Bölgesel Uçak Projesi'nde, Türkiye'nin yerli yolcu uçağı TRJ628'in üretimine giden ilk adım olarak Dornier 328 (D328) uçaklarının modernize edilmiş versiyonu olan TRJ328'den yararlanılacak. TRJ328 uçaklarının yanı sıra diğer çeşitleri de üretip satacak olan TRJet, Türkiye'nin ilk yerli yolcu uçağının hayata geçirilmesinde çok önemli bir rol oynayacak.

TRJet, 2 havacılık şirketi SNC ve 328 Support Services GmbH (328 SSG)'nin ortak mirasından aldığı güçle, modern Alman uçak mühendisliği ile sektördeki en yeni modifikasyon standartlarını bir araya getirecek.

YERLİ UÇAĞIN TÜM ÖZELLİKLERİ! YERLİ UÇAĞIN TÜM ÖZELLİKLERİ!


Proje, Türkiye'nin mevcut sivil havacılık sektörünün büyümesini desteklemenin yanı sıra ülkenin dünya havacılık pazarına açılmasını sağlayacak.

Dünyanın 85 ülkesinde sertifikalandırılmış olan 328 modeli, ABD, İsviçre, Almanya, Birleşik Krallık ve Danimarka gibi çok sayıda ülkede halen kullanılıyor.

"ULAŞIMIN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK"


SNC şirketinin başkanı Eren Özmen, yaptığı açıklamada, Bölgesel Uçak Projesi'nin, Türkiye'de ulaşımın çehresini değiştireceğini ifade etti. Özmen, projenin başarılı olacağına inançlarının tam olduğunu vurguladı.

SNC'nin, Türkiye'de çeşitli iş ilişkileri bulunuyor. SNC'nin Türk asıllı sahipleri Başkan Eren Özmen ve Üst Yönetici Fatih Özmen, yeni kurulan şirkette de yönetim kurulu üyesi olarak liderlik görevi üstlenecekler. TRJet ile Özmen çiftinin Türkiye Cumhuriyeti'ndeki yatırımlarını da güçlendirmiş olacak.

Sadece ülke içerisindeki faaliyetlerle sınırlı kalmayacak olan TRJet'in, istihdam sağlayıp, yerli firmalardan da faydalanarak, bölge ekonomisine önemli katkılarda bulunması amaçlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerli uçağın şirketi kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN