Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boydaklar TUSKON'u bıraktı

FETÖ'nün finansörü TUSKON'a polis baskınının ardından konfederasyona üye Boydaklar üyelikten çekildi

Giriş Tarihi: 8.11.2015
Boydaklar TUSKON'u bıraktı
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasının Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'na (TUSKON) uzanması derneğin destekçilerini panikletti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla TUSKON'a bağlı 15 derneğe yapılan polis baskınının ardından adı sürekli Paralel Yapı'yla anılan Boydak Grubu konfederasyonu terk edenler kervanına katıldı.

YÖNETİMDEN ÇIKTILAR

Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Mustafa Boydak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Kamuoyunda soru işareti oluşan STK'lardan arkadaşlarımız teşekkür ederek şirketlerimizin üyeliklerini sonlandırmak yoluna gitmişlerdir. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi devlet mekanizması dışında herhangi bir farklı yapılanma içinde görünmeyi kabul etmemiz mümkün değildir. Devletimizin ve hükümetlerin destekleriyle bugünlere geldik. Bundan sonra da aynı tempoda azim ve kararlılık ile yolumuza devam edeceğiz" dedi. TUSKON ve bağlı derneklerdeki üyeliklerini sonlandıran Boydak Grubu'nun başkanvekili Şükrü Boydak'ın da konfederasyonun yönetim kurulundan istifa ettiği belirtildi.

GÖZALTINA ALINMIŞTI
Paralel Yapı'ya yakın Melikşah Üniversitesi'ne, 'örgütlü yağma' suçlamasıyla eylülde baskın düzenlenmiş, üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Memduh Boydak gözaltına alınmış, daha sonra serbest kalmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boydaklar TUSKON'u bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN