Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Telekom, Telefon Kütüphanesi'ni yeniledi

Giriş Tarihi: 4.12.2015
Türk Telekom, Telefon Kütüphanesi'ni yeniledi
Türk Telekom Grubu, 2011'de Dünya Engelliler Günü'nde hayata geçirdiği Telefon Kütüphanesi'nin teknoloji ve içeriğini yeniledi. Boğaziçi Üniversitesi GETEM işbirliği ile hayata geçirilen Telefon Kütüphanesi, yeni uygulamaları, kullanıcı dostu sesli menüsü, zenginleştirilmiş içerik ve fonksiyonları ile daha da güçlendirildi. Sesli kitap sayısı da tasavvuftan sanat tarihine, tiyatrodan biyografiye kadar 50'den fazla kategoride yaklaşık bine ulaştı. Telefon Kütüphanesi'nin yeni içerik ve teknolojisi, etkileyici yeni reklam filmiyle bu yılın Dünya Engelliler Günü'nde kullanıcıların hizmetine sunuldu. Kütüphanenin ortaya koyduğu performans ve ulaştığı engelli sayısıyla dünyada örnek gösterildiğine değinen Türk Telekom Grubu CEO'su Rami Aslan, şunları anlattı: "Burası görme engelli vatandaşlarımızın en fazla aradığı arkadaşı gibi oldu. Hizmet kalitesini yükseltmek ve daha fazla görme engelli vatandaşımıza bu hizmeti sunabilmek için yatırımlarımıza devam edeceğiz."

FARK YARATIYORUZ

Telefon Kütüphanesi, Dünya Engelliler Günü'nde hizmete alınan yeni kullanıcı dostu sesli mönüsü ve zenginleştirilmiş içerik ve fonksiyonları ile daha da güçlendirildi. Kullanıcılar yenilenen Telefon Kütüphanesi'nde tuşlamalıya ek olarak, sesli menü seçeneğiyle aradığı kitabı daha kısa zamanda bulabilecek. Kitapların yanı sıra betimlemeli filmlere, görme engellilerin teknoloji kullanımını destekleyen farklı eğitim içeriklerine, deneme sınavlarına ve pratik sağlık bilgileri gibi pek çok farklı içeriğe de erişebilecek. Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu ise "Üniversite olarak engelliler için eşit, erişilebilir ve engelsiz bir dünya yaratmak için çalışmalarımıza devam ara vermeden edeceğiz" diye konuştu.

3.5 MİLYON DAKİKA
3 Aralık 2011, Dünya Engelliler Günü'nde hayata geçen Telefon Kütüphanesi, bu süre içinde 165 bin kez arandı, aranma süresi yaklaşık 3.5 milyon dakikaya ulaştı. Proje geçtiğimiz 4 yıl içinde World Communication Awards, PRNews CSR Awards, Ethical Corporation ve European Business Award gibi pek çok saygın ödül organizasyonu tarafından onurlandırıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Telekom, Telefon Kütüphanesi'ni yeniledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN