Üçüncü havalimanının yüzde 15'i tamamlandı

Giriş Tarihi: 25.12.2015 11:12
Üçüncü havalimanının yüzde 15'i tamamlandı

Yönetim Kurulu Başkanı ve İGA Yönetim Kurulu Üyesi , İstanbul'a yapılan Yeni Havalimanı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, "Havalimanının ilk etabının yüzde 15'i tamamlandı" dedi.

İGA Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir yaptığı basın toplantısında nın unu gazetecilerle paylaştı.Havalimanının ilk etabının yüzde 15'i tamamlandığını ifade eden Özdemir "Birinci etap yatırımların finansmanı için ayrılan 6 milyar avroluk bütçenin 1 milyar 250 milyon avroluk hak ediş kısmını ödedik.İlk etabın açılışında 90 milyon kapasiteli olacak havalimanı bütün işlerin bitiminde 150 milyon yolcu kapasiteli olacak. Ebatlarımız onu gösteriyor ki; yeni havalimanımız pistleri ve altyapısı gibi herşeyi bitince, hızlı treni ve metrosuyla 200 milyon yolcuya hizmet verecek"

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK İŞÇİ ŞANTİYESİ BURADA

İGA Üst Yöneticisi Akçayoğlu şöyle devam etti: "Şu anda Türkiye'deki en büyük işçi çalışan şantiye burası. 10 bin 200 kişi çalışıyor. 2 bin civarında kamyon hizmet veriyor.Havalimanı alanından 40 bin kaplumbağayı toplayarak tek tek ormanın başka alanlarına taşıdık. Çok sayıda soğanlı bitkiyi Atatürk Arboretumu'na teslim ettik"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üçüncü havalimanının yüzde 15'i tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN