sorgulama ve hizmet dökümü

kapısına giriş bilgileri haberimizde yer alıyor. e Devlet üzerinden, sorgulayabilir, 4A hizmet dökümünüze ulaşabilir, , sorgulama işlemlerinin tümünü yapabilirsiniz. e devlet kapısı girişi ve diğer tüm bilgileri haberimizde.

Giriş Tarihi: 27.1.2016 12:43 Güncelleme Tarihi: 28.1.2016 13:18
E-Devlet vergi borcu sorgulama SSK ve SGK hizmet dökümü
giriş bilgileri haberimizde yer alıyor.e Devlet üzerinden,sorgulayabilir,4A hizmet dökümünüzeulaşabilir,, sorgulamaişlemlerinin tümünü yapabilirsiniz.e devlet kapısıgirişi ve diğer tüm bilgileri haberimizde. TC kimlik no ilee devlet kapısına giriş yapabilirsiniz. SGK hizmet dökümü alarak SSK prim sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu işlemleri yaparak toplam prim gün sayısına tek bir tıkla ulaşmış olacaksınız. Bu işlemleri nasıl yapacağınızın bilgisi haberimizde.

E DEVLET KAPISINA GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Günümüzün internet altyapısını Türkiye'de kamu kurumları tarafından aktif olarak kullanılıyor olması kamu işlemlerinde vatandaşın modern çağın hız ve kolaylıklarından faydalanabilmesini sağlıyor. Dijital platform üzerinde yer alan geniş online kamu hizmet ağı içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu en geniş kapsama sahip olan devlet kurumu olarak Türkiye'deki sigorta mükelleflerine çağdaş ve modern sigorta hizmetleri sunuyor. Sigorta mükelleflerinin, gerçekleştirecekleri her işlem için internet kolaylıklarından ve avantajlarından yararlanabilmesine yardımcı olan Sosyal Güvenlik Kurumu'nun dijital platform üzerinde artık hem sigorta mükellefleri hem de emeklilikler için oldukça geniş bir ağda online hizmet yapısı bulunuyor. Sigorta mükellefleri bu sayede internete erişim sağlayabildiği her noktada ve günün her saatinde internet kolaylığında SGK hizmet dökümü sorgulama gibi işlemler gerçekleştirebiliyor ve SSK sigortalarının en güncel dökümlerini alabiliyor. Bu sebeple de günümüzde vatandaşlar tarafından dijital platform üzerinde yer alna Sosyal Güvenlik Kurumu'nun geniş online hizmet ağında bulunan her bir sigorta hizmet uygulaması son derece sık ve yoğun bir şekilde kullanılıyor. Dijital platform üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu'nun online hizmet ağına yine dijital platformda bulunan resmi web sayfası üzerindeki online hizmetler kategorisi aracılığı ile ulaşılabiliyor. Ayrıca SSK sigortalısı SGK hizmet dökümü sorgulama gibi işlemleri için Sosyal Güvenlik Kurumu'nun sanal devlet portalı e-devlet sisteminde de yer alan online hizmet uygulamalarını kullanabiliyor. Dijital platform üzerinde yer alan sanal devlet portalı e-Devlet sisteminde internet teknolojilerini aktif olarak kullanan her devlet kurumunun internet üzerinde oluşturmuş olduğu online hizmet ağında bulunan online hizmetleri, e-Devlet portalı üzerinde de yer alıyor. Böylelikle vatandaşlar e-Devlet sistemi aracılığı ile de kamu kurumları ile olan işlemlerini internet kolaylığında yapabilme imkanına sahip olabiliyor. Bu kapsamda diğer tüm devlet kurumlarında olduğu gibi Sosyal Güvenlik Kurumu'nda da vatandaşa dijital platform üzerinde sunulan online hizmetler e-Devlet portalı içerisinde de yer alıyor. Vatandaşın dijital platform üzerinde turkiye.gov.tr adresinden son derece kolay bir şekilde erişim sağlayabildikleri e-Devlet sistemindeki Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmetlerini kullanarak online SGK hizmet dökümü sorgulama işlemlerini yapabilme imkanı bulunuyor.

Dijital platform üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu'nun E-SGM uygulama sayfasında bakım çalışması gerçekleştiriyor olması nedeni ile SSK sorgulama işlemlerini bu web sayfasından yapamayan SSK sigortalısı için e-Devlet portalındaki SGK online hizmet uygulamaları oldukça önemli bir avantaj sağlıyor. Çünkü SSK sigortalısı internete erişim sağlayabildiği her yerden sanal devlet portalı e-Devlet sistemine erişim sağlayarak, portal üzerinden SGK hizmet dökümü sorgulama işlemlerini dakikalar içerisinde gerçekleştirebiliyor. Ancak vatandaşın e-Devlet portalı üzerinde yapacağı her bir işlem için önce sisteme giriş yapılması gerekiyor. Bunun için e-Devlet sisteminin 'sisteme giriş' sayfasında bulunan 4 farklı yüksek güvenlikli giriş yönteminden herhangi birisi kullanılarak kimlik doğrulaması yapılması gerekiyor. SSK sigortalısı e-Devlet kimlik doğrulaması için 'e-Devlet şifresi ile giriş',' mobil imza ile giriş', 'elektronik imza ile giriş' ve 'T.C. kimlik kartı ile giriş' giriş yöntemlerinden herhangi birisini kullanması gerekiyor. E-Devlet sistemine giriş yapan SSK sigortalısı SGK hizmet dökümü sorgulama işlemleri için e-hizmetler kategorisindeki Sosyal Güvenlik Kurumu'nun hizmet listesi içerisinde '4A hizmet bilgisi' ekranına tıklayarak, sigorta işlemlerini gerçekleştirebilme imkanına sahip olabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Devlet vergi borcu sorgulama SSK ve SGK hizmet dökümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN