Topkapı'da 'Beyaz' dönüşüm başladı

Beyaz İnşaat tarafından 150 milyon liralık yatırımla Topkapı'da hayata geçirilen Beyaz Park Topkapı aile konsepti özelliğiyle dikkat çekiyor. Proje tamamlandığında 1.200 kişinin yaşadığı bir şehir haline gelecek

Giriş Tarihi: 26.2.2016
Topkapı'da 'Beyaz' dönüşüm başladı
Beyaz İnşaat'ın İstanbul Topkapı'da hayata geçirdiği Beyaz Park Topkapı projesi yoğun ilgi görüyor. Yaklaşık 86 bin metrekarelik inşaat alanında, 371 konut ve 4 bin metrekareyi bulan ticari ünitelerden oluşan proje aile konsepti özelliği taşıyor. 43 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösterdiklerini belirten Beyaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Beyaz, "Bu döneme kadar binlerce konuta, yüzlerce ofise imzamızı attık. Şimdi de İstanbul'un en değerli noktalarından Topkapı'da projemizi hayata geçiriyoruz. Son derece değerli bir lokasyonda yükselecek projemiz, bölgenin de gelişimi noktasında büyük önem taşıyor" dedi.

BÖLGE KONUTA DÖNÜŞÜYOR

Dönüşüm projelerinin bu bölgede kolay geliştirildiğine dikkat çeken Beyaz; "Burası fabrika bölgesi olduğu için kentsel dönüşüm projeleri geliştirilirken, arazi sahiplerinin çok ortaklı olmamasından dolayı anlaşmalar kısa sürede sağlanıyor. Bu bölge artık konuta dönüşüyor. Birçok konut projesi başladı ve devam ediyor. Kısa zamanda planlı yapılaşma ile bölge özellikli, aranan ve tercih edilen bir yapıya kavuşacak" şeklinde konuştu.

150 MİLYON TL'LİK DEV YATIRIM

Yaklaşık 150 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen projede, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1'den oluşan dört tip daire seçeneği sunuluyor. Beyaz Park Topkapı'da daireler 70 metrekareden başlayıp 210 metrekareye kadar çıkıyor. Beyaz Park Topkapı projesinin 11 bin metrekaresi sosyal donatı ve peyzaj alanlarına ayrıldı. Tamamlandığında yaklaşık 1.200 kişinin yaşayacağı Beyaz Park Topkapı projesinin mimarisinde Sabri Paşayiğit ve RSG İç Mimarlık'ın imzası yer alıyor.

ÜNİVERSİTE BÖLGESİ OLDU
Beyaz, "Artık bu bölge üniversite bölgesi oldu. Yıldız Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi yanı başımızda yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi bu bölgeye yapılacak. Yine komşu üniversiteler ve öğrenci yurtları bu bölgede. Yeni proje arayışlarımız sürüyor. Home ofisten ziyade orta ve üst gelir grubuna hitap eden aile konseptli projeleri hayata geçiriyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Topkapı'da 'Beyaz' dönüşüm başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN