Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Babacan Holding 'dönüşüm'e giriyor

İstanbul Esenyurt'ta 6'ncı projesine başlayan Babacan Holding'in patronu İbrahim Babacan, "Küçükçekmece ve Antep'te 2 yeni projemiz var. İstanbul'da kentsel dönüşüme bakıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 10.3.2016
Babacan Holding 'dönüşüm'e giriyor
Babacan Holding, İstanbul Esenyurt'taki 6'ncı projesi 'Babacan Premium'u satışa çıkardı. Projeye yoğun talep aldıklarını belirten Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, "Araziyi 45 milyon dolara 2015'te satın almıştık. Ön talep döneminde de yüzde 20'sini sattık. Aralık 2018'de tüm konutları teslim edeceğiz" dedi. 2016'yı yatırım yılı ilan ettiklerini söyleyen Babacan, "Küçükçekmece E-5 üzerinde ve Gaziantep'te iki yeni projemizi daha hayata geçireceğiz. Kentsel dönüşüm kapsamında İstanbul'daki fırsatları değerlendireceğiz" diye konuştu.

Metrekaresi 2 bin 800 lira

7 blok ve 102 ticari üniteden oluşan bin 216 konutluk Babacan Premium'da metrekare fiyatları 2 bin 800 ila 3 bin 600 lira arasında değişiyor. İbrahim Babacan projenin lansman kampanyası hakkında şunları söyledi: "KDV oranı yüzde 1 olan Babacan Premium'da lansmana özel kampanya yaptık. Tüketiciyi yüzde 15 peşinat ve yüzde 15 indirimle ev sahibi yapıyoruz. Firma bünyesinde ise yüzde 25 peşin geri kalan kısmı için 48 aya kadar vadelendirme imkanı sağlıyoruz."

1 milyar Liralık yatırım

7 yılda yaklaşık 1 milyar liralık yatırım yaptıklarını söyleyen Babacan Holding CEO'su Mehmet Babacan "Sadece bu bölgede yapılan 5 projede başlangıçtan teslime kadar yatırımcılara yüzde 80 ila 110 arasında prim avantajı sağladık. Bu projede de en az yüzde 80 kazandıracağız" diye konuştu.

Turizm atağı

Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, 2016 yılı planları hakkında da bilgi verdi. Babacan, 2002'den bu yana 40'a yakın proje yaptıklarını belirterek, "2015'te gayrimenkul projelerimizin dışında Prime markamızla turizm yatırımlarımıza başladık. Güneşli'de Prime Suite markasıyla ilk otelimizin açılışını yaptık. Bu projeye yakın bir lokasyonda 248 odalı Prime Palas projesini yapacağız. Ayrıca Sefaköy'de de Port Royal adında üçüncü otelimiz olacak. Enerji ve lojistik alanında geleceğe dönük yatırımlar yaptık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Babacan Holding 'dönüşüm'e giriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN