Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boydaklar'da 'Hacı' dönemi sona eriyor

FETÖ'ye finansal destek sağladığı gerekçesiyle tutuklanan Hacı Boydak ve Memduh Boydak'ın yerine yeni isimler getirildi. Boydak Holding'in başkanlık koltuğuna ise Mustafa Boydak oturdu

Giriş Tarihi: 12.3.2016
Boydaklar'da 'Hacı' dönemi sona eriyor
Fetullahçı Terör Örgütü'ne üye olma ve FETÖ/PDY'ye finans desteği sağladıkları gerekçesiyle gözaltına alınan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ile Yönetim Kurulu Üyesi kardeşi Memduh Boydak'ın tutuklanmasının ardından şirkette yönetim değişti. Boydak Holding'den dün yapılan açıklamada, Hacı Boydak'ın yerine Mustafa Boydak'ın atandığı bildirildi.

KAN DEĞİŞİMİ YAPTIK

Açıklamada, "Boydak Holding yönetim kurulu olarak yapmış olduğumuz durum değerlendirmesi sonucunda; mevcut işleyişi aksatmamak ve yeni bir kan değişimi adına önemli yetki ve görevlendirme değişiklikleri yaptığımızı belirtmek isteriz. Sorumluluk duyduğumuz ülkemiz, çalışanlarımız, bayilerimiz ve iş ortaklarımızla Türkiye ekonomisine kazandırdığımız küresel markalarımızın sürekli gelişimini desteklemek, işlerimize odaklanmak, iş verimliliği ve faaliyet sürekliliğinin kesintiye uğramamasını sağlamak için aşağıda bahsi geçen yönetsel atamaları ivedikle yerine getirmiş olduğumuzu kamuoyuna duyururuz" denildi. Boydak Holding'in başkanlık koltuğuna oturan Mustafa Boydak, grupta 30 yıldır operasyonel ve stratejik yönetim kadrosunda görevliydi. Holdingin başkanvekilliği görevini yürütüyordu. Boydak Holding, CEO'luk görevini yürüten Memduh Boydak'ın yerine de Yönetim Kurulu Üyesi İzzet Sümer'i getirdi. Boydak'tan yapılan açıklamada, "Boyçelik A.Ş. Genel Müdürü Erol Boydak'ın yerine Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahim Aykaş'ın, Boydak Dış Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Murat Bozdağ'ın yerine de Genel Müdür Yardımcısı Yahya Kemal Berber'in atanmasına karar verilmiştir" denildi. Geçtiğimiz hafta Boydak Holding'in 4 üst düzey yöneticisi Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olma, finansal kaynak sağlamak ve örgüt propagandası yapma suçlamasıyla gözaltına almıştı. Evlerinde gözaltına alınan Boydak Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ve CEO'su Memduh Boydak örgüte üye olmak ve finansal kaynak sağlamak suçundan tutuklanırken, Yönetim Kurulu üyeleri Erol Boydak ve Murat Bozdağ adli kontrol şartıyla salıverilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boydaklar'da 'Hacı' dönemi sona eriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN