Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardelenler'in kariyerine dijital destek

Turkcell'in, kız çocuklarının eğitimi için 16 yıldır sürdürdüğü Kardelenler projesinde sıra kariyer desteğine geldi. Şirket, Kardelenler'in meslek seçimi ve gelişimi için online ders verecek

Giriş Tarihi: 18.3.2016
Kardelenler'in kariyerine dijital destek

Turkcell, 16 yıldır sürdürdüğü Türkiye'nin en köklü sosyal sorumluluk projelerinden olan Kardelenler ile kız çocuklarının gelişimine verdiği desteğe "Kardelenler Gelişim Yolculuğu" adlı eğitim programını da kattı. Bugüne kadar 100 bini aşkın burs ile Kardelenler'in eğitimlerini devam ettirmelerini sağlayan Turkcell, şimdi de üniversiteli Kardelenler'e gelişim ve kariyer hedefleri için yardım edecek. Şirketten yapılan açıklamaya göre, bu kapsamda Kardelenler ile tek tek görüşülerek ihtiyaçlarına uygun 2 bini aşkın eğitim içeriğinin yer aldığı bir online eğitim programı oluşturuldu. Turkcell, bu eğitimin takip edilebilmesi için de tablet ve ücretsiz internet paketi hediye etti. Eğitim programını oluştururken Turkcell Akademi'nin içerik ve deneyimi kullanıldı.

Turkcell'de çalışma imkanı
Turkcell'in yaptığı görüşmelerde Kardelenler'in tamamı İngilizce gramer öğrendiklerini ancak konuşamadıklarını söyledi. Turkcell de bu alanda gelişimlerini tamamlamaları için Speak&More şirketiyle 'İngilizce Gelişim Seansları' başlığıyla online özel ders fırsatı oluşturdu. Kazanılan yeteneklerin kalıcı olmasını amaçlayan Turkcell, bunun için Kardelenler'in hangi eğitimlere katıldıkları 'Online Takip ve Puanlama Sistemi'nden takip edecek. Kardelenler, aldıkları eğitimlerin ardından "Başarı Skoruna Göre Ödüllendirme" sistemi sayesinde sene sonu başarı puanlarına göre çeşitli eğitim fırsatları yakalayabilecekler. Turkcell ayrıca programı üstün başarıyla tamamlayan öğrencilerine yurt dışında eğitim koçluğu, Turkcell'de ve Turkcell Grup Şirketleri'nde staj ve iş imkaları sunacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardelenler'in kariyerine dijital destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN