Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiftçiye yüzde 50’ye varan faiz indirimi

TEB, 14 Mayıs ’ne özel olarak, mayıs ayı boyunca kredisi kullanan üreticilere kredi türüne göre yüzde 50’ye varan faiz indirimi sağlayacak

Giriş Tarihi: 14.5.2016
Çiftçiye yüzde 50’ye varan faiz indirimi
Türk Ekonomi Bankası (TEB), artık geleneksel hale gelen ve bu yıl da 'ne özel olarak düzenlediği kredi kampanyası kapsamında, 1-31 Mayıs tarihleri arasında kredisi kullanan üreticilere kredi türüne göre yüzde 50'ye varan faiz indirimleri sunuyor. TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz şunları söylendi: "2014 yılında tarım bankacılığı alanındaki çalışmalarımızı bir adım öteye taşıyarak sektöre özel yeni bir şube konsepti oluşturduk. Tarım üreticilerine hizmet vermek üzere ilkini 'nın Sarıgöl ilçesinde açtığımız Tohum Şubeleri sayısını 16'ya çıkarttık. 2015'te ve 2016'nın hemen başında Tohum şube açılışlarına devam ederek, Denizli/Acıpayam, Manisa/Kula, Antalya/ Kalkan, Tokat/Zile, Mersin/Mut ve Afyonkarahisar/Emirdağ'da yeni Tohum şubelerini üreticilerimizin hizmetine sunduk. Bu şubelerde, üreticilerin ihtiyaç duyduğu bankacılık hizmetlerini çoğunluğu ziraat mühendisi olan, sektörü yakından tanıyan, sürdürülebilir tarım konusunda üreticilerin ihtiyaçlarını bilen, deneyimli bir kadro ve şube kapasitesiyle sunuyoruz." TEB Harman Kart sayesinde mazot, gübre, zirai ilaç, tohum, fide ve yem gibi ihtiyaçlarını kolayca temin edebilen üreticilerin alışverişleri ve nakit çekim işlemleri sonrasında geri ödemelerini hasat vadelerine uygun olarak yapabildiğini belirten Boz, "Anlaşmalı üye işyerlerinden yaptıkları alışverişlerde faizsiz dönem avantajlarından faydalanabiliyorlar" dedi.

TELEVİZYONDAN EĞİTİM
TEB KOBİ TV'de ise tarım sektörü çalışanları ve üreticilerine yönelik sektörel güncel haberler yayımlandığını hatırlatan Boz, "Bu kanaldan farklı tarımsal ürünler konusunda bölgesel potansiyellerden tarımda yeni üretim tekniklerine kadar pek çok konuda haber veriyoruz. Ayrıca ihracat hedefli tarımsal üreticilere yönelik ihraç edilecek ürünler, dış ticaret yapan üreticilerin dikkat etmesi gereken noktalar konusunda da özel haberler yapıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçiye yüzde 50’ye varan faiz indirimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN