Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sürdürülebilir için yollara düştü

Lassa çiftçiler için başlattığı proje kapsamında, bu yıl içerisinde 11 ilde iyi uygulamaları, verimli araç kullanımı ve güvenli sürüşe yönelik eğitim verecek

Giriş Tarihi: 14.5.2016
Sürdürülebilir tarım için yollara düştü
Lassa'nın, 2013 yılından bu yana çiftçilerin güvenli yolculuk yapmaları için gerçekleştirdiği " Sağlamsa, Gelecek Sağlam" projesinin kapsamı her yıl biraz daha genişliyor. Firma 2016 yılında 11 ilde tarımsal alanları ziyaret ediyor. Marka, ziraat mühendisleri ile birlikte iyi tarım uygulamaları, verimli araç kullanımı ve güvenli sürüş alanında danışmanlık sunuyor. Lassa ekibi içerisinde yer alan ziraat mühendisleri eşliğinde tarımsal alanlar gezilerek "İyi Tarım Uygulamaları"na yönelik eğitimler verildi. Projenin her durağında çiftçilere, bölgelerinde yetişen ürün çeşitlerine uygun olarak, tarımda verimlilik uygulamaları ve tarım ekonomisi hakkında bilgi ve danışmanlık hizmeti verildi. Ayrıca traktörlerin yoldaki görünürlüğünü artırmak amacıyla reflektör montajı gerçekleştirildi.

Amaç farkındalık yaratmak Bu projenin Brisa'nın 'Yolculuğunuzun geleceğini tasarlıyoruz" vizyonu doğrultusunda yürütüldüğünü ifade eden Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcı Korhan Korel, "Sürdürülebilirlik kavramını her alanda ele alıyoruz ve tüm paydaşlarımıza değer üretmeye odaklanıyoruz. Tarımla uğraşan çiftçilerimizin güvenliği ve refahı hem bizim için hem de ülkemiz için büyük önem taşıyor. Sektörümüzün öncü markalarına sahip bir şirket olarak özellikle trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla pek çok proje yürütüyoruz. Tarım araçları için ışıksız römorkların yol açacağı kazaları önlemek için bugüne kadar 10 bin 740 reflektör montajı yaptık. Bu sene de devam ediyoruz. Çiftçilerimiz bu konuda tedbirli olurlarsa, kazaların önlenebileceğini biliyoruz" diye konuştu. Korel şöyle devam etti: "Bu kapsamda geçen sene 5 bin 425 saat bilgi ve danışmanlık hizmeti verdik. Amacımız; çiftçilerimizin sorunlarını dinleyebilmek, ilgili uzmanlarla yanıt bulabilmek ve çiftçilerimize doğru bilgi sağlayarak kaynaklarını daha verimli kullanmaları konusunda yol göstermek." Firma geçen yıl bu kapsamda 9 bin 500 çiftçiye ulaştı.

Dünya Çiftçiler Günü'nde Adana'da
Lassa, 14 Mayıs 'nü 'da özel bir etkinlikle kutluyor. Lassa, Adana, Karaisalı ilçe merkezinde bölgedeki çiftçiler için hem tarımsal gelişime dair bilgilerin paylaşıldığı hem de eğlenceli zaman geçirilen bir etkinlik düzenliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sürdürülebilir tarım için yollara düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN