Bakanı Zeybekci büyüme rakamlarını açıkladı

Giriş Tarihi: 24.5.2016 15:10 Güncelleme Tarihi: 24.5.2016 16:57
Ekonomi Bakanı Zeybekci büyüme rakamlarını açıkladı

61., 62. ve 63. Hükümetlerde görev alan ve 65. Hükümet'te yeniden Bakanlığına getirilen AK Parti Denizli Milletvekili Zeybekci önemli açıklamalarda bulundu.

ALT TABANDA İNDİRİM GÖRECEĞİZ

Aradaki bant, taban ile tavan arasındaki bant daralıyor, bir süre sonra da taban da da aşağıya doğru yönelmeler göreceğiz.

TÜRKİYE ARTIK FAİZ KONUŞMAYACAK

Artık bundan sonra 'nin faiz konuştuğu, 'nin para piyasalarının hareketlenmelerini konuştuğu, enflasyonu konuştuğumuz dönemleri geride bırakacağız. Taş üstüne taş koyma, iş üstüne iş koyma zamanı. Sofradaki aşı, ekmeği büyütme zamanı. Türkiye bunları çok kolaylıkla başarabilecek bir seviyede. Bundan sonra inşallah Türkiye'mizde çok güzel şeyler olacağını hep birlikte göreceğiz.

EKONOMİDE YOL HARİTASI AYNEN DEVAM EDECEK

FED'E KİLİTLENMEK SAĞLIKSIZ

Dünyanın göze Fed'in faiz kararlarına kitleniyor ama ben bunu son derece sağlıksız buluyorum çünkü Türkiye olarak biz başka bir ülkeyiz.

FED SONBAHARA KADAR FAİZ ARTIRMAZ

Bu sene içinde bir artırımı, sonbahara kadar pek ihtimal dahilinde görmüyorum.

Ekonomi bakanı Zeybekçi faiz kararını A Haber'de değerlendirdi

AVRUPA MB BİZİ DAHA ÇOK ETKİLER

Yani Avrupa Birliği Merkez Bankası'nın aldığı kararlar bizi daha fazla etkileyecek, Fed'den ziyade biz oradan daha çok etkileneceğiz. Avrupa'daki bu parasal bolluk ve düşük faizlerin Avrupa'nın etrafında heyecan ile gidebileceği tek bir ülke var o da Türkiye. Biz bunu biliyoruz. Onun için cesaretle bu avantajlarımızı değerlendireceğiz.

KURDAKİ KÖPÜK ORTADAN KALKACAK

TL'nin önümüzdeki günlerde çok büyük bir hızla olması gereken yere geleceğini göreceğiz. Köpüğün ortadan kalkacağını düşünüyorum.

YÜZDE 5 BÜYÜME BEKLİYORUZ

Bugün 16'da beklentilerimiz doğrultusunda yüzde 5'ler seviyesinde büyümeyi bekliyoruz. Öncelikli olarak istihdam, işsizlik diyoruz. İşsizliği olabildiğince aşağı çekmek, tabi bunu reel sektör ve özel sektör eli ile yapacağız kamunun da iç piyasasındaki ağırlığını daraltmak ta da biz bunu bir hedef olarak da öngörüyoruz.

EKONOMİ KURMAYLARI

İŞ DÜNYASINDAN İLK TEPKİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomi Bakanı Zeybekci büyüme rakamlarını açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN