Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dıgıturk’le işbirliği yapabiliriz

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, u her ortama taşımak için yayın ihalesine girebileceklerini belirterek, “Farklı işbirliklerine de gidebiliriz. Digiturk’ün yayını küçük ekrana ulaştırma olanağı yok. Bu süreçte işbirliği yapılabilir” dedi

Giriş Tarihi: 15.6.2016
Dıgıturk’le işbirliği yapabiliriz
-Hırvatistan maçını izlemek için Paris'teydik. Gazetecilerle bir araya gelen Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ile sohbet ettik. Terzioğlu, Turkcell'in içeriğini müşterilerine ulaştırma adına yayın ihalesine girebileceğini söyledi ve ekledi: "Türk insanı futbolla iç içe yaşıyor ve maçları her an her yerde izlemek istiyor. Mobilde futbol içeriğini müşterilerimize ulaştırabilmek için ihaleye girebilir, farklı işbirliklerine de gidebiliriz. Şu an 'de futbol içeriğini küçük ekranlarda halka ulaştırma şansına sahip en yetenekli firma Turkcell."

IP TV'Yİ KULLANABİLİRİZ
Terzioğlu'na "Kastettiğiniz Digiturk'le ihalede işbirliğine gitmek mi" diye soruldu. Turkcell Genel Müdürü, "Digiturk bugün itibarıyla özellikle uydu kanalını kullanarak şifreli yayın yapan bir kuruluş. Digiturk'ün elindeki imkânlarla küçük ekrana bu yayını ulaştırma olanağı yok. İnsanların her ortamda bu içeriğe ulaşabilme hakkı olmalı. Şu anda bizimle işbirliği yapılması en doğru çözüm olur. Digiturk'le bu süreç içinde işbirliği yapılabilir. Mobil yayıncılık anlamında biz kesinlikle bu içeriği müşterilerimize ulaştırmayı arzu ediyoruz. IP TV platformunu kullanarak evlere de ulaştırmak istiyoruz. Bu alanlarda işbirlikleri yapabiliriz" cevabını verdi.

400 MİLYON TL'LİK YATIRIM
Futbola 400 milyon liralık yatırım yaptıklarını anlatan Terzioğlu, şöyle konuştu: "2002'den beri Milli Takım'ın sponsoruyuz, Anadolu kulüplerine 100 milyon TL destek verdik. Futbol abonelerimiz için de çok önemli, bu futbol videoları paylaşımlarından sonra data tüketimindeki artışta çok rahat görülüyor. 'Formaya Ruhunu Ver' videomuzu 2 günde 6 milyon tekil kullanıcı sonuna kadar seyretti."

FİNANSMAN ŞİRKETİ 727 BİN KREDİ VERDİ
4 ay önce kurulan Turkcell Finansman A.Ş. kısa sürede sektörün ikinci büyük firması oldu. 2 Şubat - 8 Haziran tarihleri arasında 865 milyon TL'nin üzerinde kredi kullandırdı. Akıllı telefondan tablet ve aksesuvarlara kadar binlerce ürünün satışına aracılık etti. Kaan Terzioğlu, "Turkcell Finansman A.Ş.'nin 575 milyon liralık ödenmiş sermayesi var. 3 binin üzerindeki Turkcell mağazasında hizmet sunuyoruz. Bugüne kadar Turkcell Finansman A.Ş. üzerinden kullanılan kredi adedi de 727 bini geçmiş durumda. Önümüzdeki dönemde buzdolabı vs. içerisinde SIM kart takılı olan her cihazın satışına aracılık etmesini hedefliyoruz" dedi. Terzioğlu, sadece Anneler Günü'nde 10 bin müşteriye finansman sağladıklarının altını çizdi.

2 AYDA AB ONELERİN % 10'U 4.5G'Lİ OLDU
Terzioğlu, 13 milyon 4.5G aboneleri olduğunu belirterek, "4.5G kullanıcı sayısı 4.5 milyon. 4.5G'nin toplam trafik içindeki payı yüzde 22. Geçiş sonrası data kullanımı yüzde 26 arttı" dedi. Terzioğlu, 4.5G'ye geçişte dünyanın en hızlısı olduklarını belirterek "İki aydan kısa bir zamanda toplam müşterimizin yüzde 10'u 4.5G'ye geçti. Böyle bir oranda geçiş en iyi örneklerden olan Kore'de 2 yılda, Almanya ve İtalya'da 3 yılda gerçekleşti" diye konuştu.

MAĞAZA KONSEPTİ DEĞİŞİYOR
Türkiye'nin 4.5G'ye geçmesiyle birlikte Turkcell Mağazaları'nın konsepti de değişiyor. Mağazalarda drone'dan sanal gerçeklik gözlüğüne kadar yeni teknoloji ürünleri de yer alacak. Terzioğlu, "Mağazalarımızda akıllı saat modelleri, nabız ölçer gibi cihazlar ile çocuklarımızın güvenliği için takip cihazları da alacak" dedi.

4.5G'DE TURKCELL SERVİSLERİ İTİCİ GÜÇ
4.5g'de Turkcell servislerinin itici güç olduğunu anlatan genel müdür Kaan Terzioğlu, "Toplam akıllı telefon kullanıcılarında yüzde 5 olan Turkcell TV+ kullanım penetrasyonu 4.5G kullanıcılarında iki kattan fazla artışla yüzde 11 olarak gerçekleşiyor. Aynı şekilde fizy kullanım oranları akıllı telefon kullanıcılarında yüzde 10 iken 4.5G'li abonelerde bu oran yüzde 19'a, BIP'in yüzde 12 olan payı da 4.5G kullanan abonelerde yüzde 20'ye ve Akıllı Depo'da ise yüzde 10'den 22'ye yükseldi. Önümüzdeki dönemde servislerdeki data kullanımının daha da artmasını bekliyoruz" diye konuştu.
Bele diyeler fiberi gelir değil hi zmet olarak görsün
Fiber konusunda ortak yatırım çağrısını tekrarlayan Terzioğlu, "Fiber altyapı yatırımları 2023 hedeflerinin olmazsa olmazı. Bir eve iskan verilirken su, elektrik gibi fiber altyapısı olup olmadığı da bir kriter olmalı. Belediyeler fiberi gelir olarak değil hizmet olarak görmeliler" dedi.

36 TAKSİT OLACAK, FATURADAN ÖDENECEK
Kaan Terzioğlu, Turkcell Finansman A.Ş.'den kullanılacak finansmanın 36 aya kadar taksitlendirilebileceğini de sözlerine ekleyerek, "Müşterilerimiz kredilerini Turkcell faturaları üzerinden ödeme kolaylığına sahip. Esnek ödeme altyapısı sayesinde dilerlerse kredilerine ara ödeme yapabilir veya kredilerini tamamıyla kapatabilirler. Her iki durumda da faiz indiriminden faydalanırlar" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dıgıturk’le işbirliği yapabiliriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN