Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müzmin pesimistlere* mesaj: O dönem bitti

Enerji Bakanı Albayrak, sürekli kötümser düşünen kesimlere seslenerek, “’nin o kötümser iklim dönemi bitti. Bundan sonra daha iyi ve hayırlı olacak” dedi

Giriş Tarihi: 27.7.2016
Müzmin pesimistlere* mesaj: O dönem bitti
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 'de ekonomik dinamiklerinin çok sağlam olduğunu belirterek, potansiyel tehditlerin her geçen gün elendiğini söyledi. Bir haber kanalında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrasındaki süreçle ilgili soruları cevaplayan Albayrak, 'nin alternatif ve büyüyen bir pazar olduğunu, 12-13 yıldır piyasalara güven telkin eden bir iktidarın bulunduğunu belirterek, " darbe girişiminden iki gün sonra piyasaları açtı. Hiçbir şekilde yasakçı, blokaj uygulayan, sermayeye ket vuran bir ülke olmadık. Müzmin pesimistlere de sesleniyorum, piyasada düşüşte de çıkışta da zengin eden bireyler, kurumlar ve fonlar bulur. Türkiye'nin o kötümser iklim dönemi bitti. Bundan sonra çok daha iyi, güzel ve hayırlı olacak" diye konuştu. Albayrak, darbe girişimi sonrasında ekonominin olumsuz etkilenmediğini belirterek, "Para politikalarında da potansiyelimizi hayata geçirmek için adımlar attık. Birkaç hafta içinde farklı sektörleri etkileyebilecek süreçlerle ilgili Meclise götüreceğimiz bir taslak var" dedi.

REYTİNGCİLERE TAKILMIYORUM
Kredi derecelendirme kuruluşları ile ilgili detaylara takılmadığını ifade eden Albayrak, "Türkiye'nin milli, ulusal varlık fonu diyeceğimiz bir düzenlemenin de yakında geleceği, hazine özelinde artık ürün çeşitliliğine giderek daha fazla enstrümanın da geliştirilip kaynak çeşitliliğinin de artırılacağı bir iklime doğru gidiyoruz" şeklinde konuştu. Doğalgazda bir indirimin yansıtılması için yoğun çalışma yürüttüklerini ve bu çalışmada son noktaya geldiklerini de aktaran Albayrak, İran tahkimi sonuçlanmasa bile kıştan önce bir indirimin tüketiciye yansıtılacağını bildirdi.

YENİ İSTİHDAMDA EN ÖNEMLİ KRİTER MİLLİLİK
Darbe girişimi sonrasında kamu kurumlarında FETÖ bağlantısı olan 50 bin kişi görevden alınırken, yeni istihdam politikasının ipuçlarını da veren Bakan Albayrak, şöyle konuştu:"Kritik suç unsuru teşkil edecek noktaların dışındaki yerlerde yapılacak uzaklaştırma ve diğer eylemler noktasında mağduriyetlerin yaşanmaması için hassas hareket edilmesi gerekiyor. Bizlerin bu listelere de güvenmesi gerekiyor. Yeni istihdam konusunda en önemli kriter tüm Türkiye'deki yurdum insanının eşit ölçüde değerlendirileceği kriter, millilik. Siyasi görüş olarak değil, bu vatan toprağını içselleştirmiş bireylerden hareketle bir istihdam stratejisi geliştirmek lazım."


(PESİMİST: Kötümser)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzmin pesimistlere* mesaj: O dönem bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN