geleceğin küresel oyuncusu

’nin herkes için ‘fırsatlar diyarı’ olduğunun altını çizen İSO Başkanı Bahçıvan, “Kabına sığmayan, geleceğin küresel oyuncularından biri olmak istiyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 15.8.2016
Türkiye geleceğin küresel oyuncusu
İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişiminin ilk saatlerinden itibaren İSO olarak tereddütsüz bir şekilde demokrasinin, milli iradenin ve seçilmiş Hükümetin yanında olduklarını söyledi. 'nin sahip olduğu potansiyele de değinen Bahçıvan, ekonominin sağlam temeller üzerine oturduğuna dikkat çekerek "26 çeyrektir kesintisiz büyümeye devam eden , herkes için bir fırsatlar diyarıdır. 'de bu yıl yaklaşık 155 milyar dolar yatırım yapılması öngörülüyor. Bunun 120 milyar dolarını özel sektör yapacak. Türkiye kabına sığmayan, geleceğin küresel oyuncularından olmak isteyen bir ülke konumunda" dedi.

MEGA PROJELERE FİNANSMAN
Bahçıvan, İSO olarak uzun zamandır dile getirdikleri ve hükümetin gündeminde olan "fonların fonu" niteliğindeki Türkiye Varlık Fonu'nun oluşturulmasına ilişkin olarak, "Hem mega projelere finansman temin edecek, hem de piyasalarda dalgalanmaları önleyecek Türkiye Varlık Fonu, ekonomimize büyük bir ivme kazandıracaktır" dedi. Türkiye ekonomisinin geçmişten gelen en önemli sorunlarından birinin tasarrufların yeterli düzeyde olmayışı olduğuna dikkat çeken Bahçıvan," Hükümetin gündeminde olan yatırımcıların sadece taşınmazlarını değil, aynı zamanda taşınır mallarını bankalara teminat olarak gösterebilmesi konusunun da sanayiciler için çok önemli olduğunu ifade eden Bahçıvan, düzenlemenin özellikle KOBİ'leri rahatlatacağını kaydetti. İSO olarak dile getirdikleri yeni nesil Kalkınma Bankacılığı modeli ve Eximbank'ın orta-uzun vadeli kredileri daha da artırarak, uygun faiz oranı ve kolay teminat koşulları ile kullandırması önerilerine hükümetin olumlu cevap verdiğinin altını çizen Bahçıvan, "Sayın Başbakanımız geçen temmuz ayının başında Kalkınma Bankası'nın işler hale getirilerek yatırımcılarımıza daha iyi şartlarda kredi imkânı sağlanacağını ve Eximbank'ın kredi verme şartlarının kolaylaştırılacağını ifade etmişti. Bizleri umutlandıran bu iki önemli konuda atılacak adımları heyecanla bekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye geleceğin küresel oyuncusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN