Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Faruk ile birlikte 16 işadamına tutuklama

Fetullahçı terör örgütünün ekonomik yapılanmasına ilişkin TUSKON'a gerçekleştiren operasyonda 43 şüphelinin sorgusu tamamalandı, 16 işadamı tutuklandı. 22 işadamının sorgusu ise sürüyor. Faruk tutuklanan işadamları arasında.

Giriş Tarihi: 8.9.2016 09:31 Güncelleme Tarihi: 8.9.2016 11:59
Faruk Güllü ile birlikte 16 işadamına tutuklama

FARUK GÜLLÜ TUTUKLANDI

Fetullahçı terör örgütü'nun kuruluşu TUSKON'a yönelik operasyonda ilk etap sorgu işlemleri tamamlanan 43 işadamından 16'sı tutuklandı. Faruk tutuklanan işadamları arasında. 22 işadamının sorgusu ise sürüyor.?

65 İŞADAMI ADLİYEYE SEVK EDİLMİŞTİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmail Uçar tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 65 işadamı tutuklamaya sevk edilmişti.

Şüphelilerin sorgu işlemlerine üç ayrı hakimlik baktı.

BANK ASYA AVUKATI DA BULUNUYOR

İstanbul 1.Sulh Ceza Hakimliği tarafından yürütülen işlemler sonucu 8 şüpheli işadamı tutuklandı. 13 şüpheli ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Tutuklanan kişiler arasında Bank Asya'nın avukatı Süleyman Taşbaş da bulunuyor.

14 ŞÜPHELİ ADLİ KONTROLLE BIRAKILDI

İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği'nce 22 şüpheliye yönelik gerçekleştirilen sorgu işlemi sonucunda ise 8 şüpheli tutuklandı. Faruk 'nün de aralarında bulunduğu şüpheliler cezaevine gönderilirken aralarında İsmail Hakkı Kısacık'ın da olduğu 14 şüpheli adli kontrolle serbest bırakıldı.

Ömer Faruk Kavurmacı'nın da aralarında olduğu 22 şüpheliye yönelik sorgu işlemi ise istanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği'nde devam ediyor.

İŞTE TUTUKLANAN İSİMLER

Yüksel Nalbant, Şener Nalbant, Semih Sadır, Tolga Güven, Uğur Murat Gültekin, Süleyman Taşbaş, Süleyman Düzgün, İlhan Karagöz, Doğan Geco, Çetin Tekdemir, Faruk Güllü, Levent Dursun Akın, Ahmet Şener Gülenç, Emrullah Emre Topal, Barış Şengül.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Faruk Güllü ile birlikte 16 işadamına tutuklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN