Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üzüm üreticisine bayram müjdesi

Giriş Tarihi: 9.9.2016 21:15 Güncelleme Tarihi: 10.9.2016 03:47
Üzüm üreticisine bayram müjdesi

AK Parti Milletvekili Recai Berber, Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinin, bayramdan sonra piyasadan üzüm almaya başlayacağını bildirdi.

Berber, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta AK Parti milletvekilleri Murat Baybatur, İsmail Bilen, Selçuk Özdağ, Uğur Aydemir ve kentteki ziraat odalarının başkanlarıyla Gıda ve Hayvancılık Bakanı Faruk 'i ziyaret ettiklerini söyledi.

Bakan Çelik'e üzüm üreticilerinin sorunlarını aktardıklarını belirten Berber, toplantıdan olumlu sonuçlar alındığını ifade etti. Berber, şunları kaydetti:

"Üzümde dört önemli gelişme var. Birincisi bağ fidanı desteği artık verilmeyecek. İkincisi ise ilçe bazında yetiştirilecek ürüne göre destekleme yapılacak. Üçüncü olarak üzümde rekoltenin açıklanmasını da bundan sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yapacak. Bakanlık, Tarım Kredi Kooperatifi kanalıyla bayram sonrasında üzüm alımlarına başlayacak. Tarım Kredi Kooperatifinin hali hazırda aldığı üzümü koyacak deposu yok, ama gerekli görüşmeler yapıldı ve bununla ilgili Tariş'in uygun olan depoları kullanılacak. Tariş'in depoları ve başka depoların da kullanılması suretiyle Tarım Kredi Kooperatifi, diğer ilgili kurumlar gibi bayramdan sonra piyasadan üzüm almaya başlayacak."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üzüm üreticisine bayram müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN