Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen için yarım milyon kanıt verdik

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Gülen için yarım milyon kanıt verdik

35. Yıllık Konferans için ABD’de bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, terörist Fetullah Gülen’in Türkiye’ye iadesi için Amerika’ya yarım milyon adet bilgi ve kanıt verildiğini söyledi

Amerikan Türk- Konseyi (ATC) ve Türk-Amerikan İş Konseyi'nin (TAİK) ortaklaşa düzenlediği Türk-Amerikan ilişkileri konulu 35. Yıllık Konferansı'nda konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Fetullah Gülen'in iadesi için ABD'ye yarım milyon bilgi, ifade ve kanıt içeren dosya sunulduğunu belirtti.

REFORMLAR HAYATA GEÇİRİLDİ
Türk piyasalarının 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında hızla iyileşmesinin ana nedenlerinden birinin, güçlü makro ekonomik temel olduğunu anlatan Şimşek, şöyle konuştu: "Ülkede her çeşit hayat tarzı ve siyasi görüşe sahip insanların hükümetin arkasında birliktelik göstermesi bu korkuların giderilmesine elbette yardımcı oldu. Ayrıca, bu tabi Türkiye'nin tarihinde olağanüstü bir vakaydı ve dolayısıyla olumlu bir tavırla karşılık vermemiz gerekiyordu. Güveni yeniden tesis etmek ve piyasa tepkisini sınırlandırmanın tek yolu reformları hayata geçirmekti, bunu da yaptık." Şimşek, "Kürt siyasetçilere karşı atılan adımlar ve Güneydoğu'daki operasyonlara dair endişeler var. Yorumunuz nedir?" sorusunu da şöyle yanıtladı: "Ben de Kürt'üm. Türkiye'nin Kürtler'le bir kavgası yok." ABD Ticaret Temsilcisi Michael Froman da Türk ekonomisini övdü. Froman, Türkiye'nin çok önemli ekonomik başarılarıyla örnek oluşturduğunu söyledi. Froman, iki ülke arasındaki ticaretin de yılda 15-20 milyar dolar seviyesiyle 2010 yılından bu yana yüzde 20 oranında arttığına işaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen için yarım milyon kanıt verdik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN