Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet katkısına üst sınırdan hak kazanmak için son iki ay

Giriş Tarihi: 9.11.2016
Devlet katkısına üst sınırdan hak kazanmak için son iki ay

BES’te devlet katkısının tamamına hak kazanmak için üst ödeme limiti olan yıllık 19 bin 200 liranın altında yatıranlar, aradaki farkı yıl sonuna kadar tamamlayabiliyor. Böylelikle söz konusu katılımcılar, bu yılın maksimum devlet katkısı avantajından yararlanabiliyor

2016 yılında asgari ücretin artmasıyla BES'te uygulanan yüzde 25 devlet katkısı tavanının arttığına dikkat çeken Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, tavan limitlerinin altında kalanlara bir hatırlatmada bulundu. Sincek, "BES'te devlet katkısının üst limiti asgari ücrete göre belirleniyor. Bir katılımcının bir takvim yılı içinde alabileceği maksimum devlet katkısı tutarı, ilgili yılın ilk ve ikinci altı aylık dönemleri için belirlenen brüt asgari ücret tutarları dikkate alınarak hesaplanıyor. Bu limit yıllık toplam brüt asgari ücret tutarının yüzde 25'ini geçemiyor. Bu da 2016 yılı için 4 bin 941 lira yapıyor. 2016 yılı içinde kazandığı devlet katkısı bu limitin altında kalanlar için fırsat 30 Aralık'a kadar sürüyor. Devlet katkısı hakkı takvim yılıyla sınırlı. İmkânı olanlara, %25 devlet katkısından azami düzeyde yararlanabilmeleri için aradaki katkı payı farkını yılsonuna kadar yatırmalarını ve bu yılın maksimum devlet katkısı avantajından yararlanmalarını öneriyoruz" sözlerine yer verdi. Sincek, otomatik katılım sürecinde teknolojik anlamda yatırımlarını sürdürdüklerini söyledi.

KATILIM EMEKLİLİK'TE MOBİL BES DÖNEMİ
600 şube sayısına ulaşan Katılım Emeklilik, ulaşılabilirliğini dijital platforma da taşıdı. Google Play veya Appstore'dan kolayca indirilebilen Katılım Emeklilik Mobil İnternet Şubesi'nden artık güncel fon birikimi, devlet katkısı detayları hakkında bilgilere anında ulaşılıyor. Bunların yanı sıra fon değişikliği, hesap inceleme, katkı payı artırma gibi işlemler yapılabiliyor. Huzurlu bir geleceği cebe getiren Katılım Cep'te avantajlar bununla da sınırlı kalmıyor. Seçilen tarih aralıkları doğrultusunda tüm ürünlerin hesap özetleri incelenebiliyor, hızlı ve kolay bir şekilde talep, öneri ve şikâyetler dile getirilebiliyor. Katılım Cep ile sadece BES işlemleri değil ferdi kaza ve hayat sigortalarıyla ilgili işlemler de yapılabiliyor. Mobil şube aynı zamanda Ferdi Kaza Sigortası ve Hayat Sigortası poliçe ve teminat bilgilerini görüntülemeye, seçilen tarih aralıkları doğrultusunda tüm ürünlerin hesap özetlerini incelemeye imkân sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet katkısına üst sınırdan hak kazanmak için son iki ay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN