2 bin 400 çalışanla hizmet veriyoruz

Operasyonel faaliyetlerini 2 bin 400 çalışanıyla sürdüren OYAK iştiraki OMSAN Lojistik, kaliteyi artırmak için yeni yatırımlara hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 17.11.2016
2 bin 400 çalışanla hizmet veriyoruz
1978 yılında bir OYAK iştiraki olarak kurulan OMSAN Lojistik; 2 bin 400 çalışanı ve uluslararası teknik standartlara sahip, farklı özelliklerde 871 karayolu nakliye filosuyla müşterilerine hizmet veriyor. Şirket, 240 swap body, 82 vagon ve 180 konteynerdan oluşan demiryolu filosu, 1 helikopteri, 30.000 DWT büyüklüğünde kuru yük gemisi, 4.500 DWT büyüklüğünde pnömatik tahliye sistemine haiz çimento gemisi, 1100 onaylı tedarikçisi, yurtiçi ve yurtdışında toplam 1.1 milyon metrekarelik kapalı ve açık alandan oluşan lojistik merkezleri Türkiye'nin lider lojistik şirketleri arasında yer alıyor.

OMSAN'DA KAN DEĞİŞİMİ
İstanbul'da Genel Müdürlüğü, İç Anadolu, Ege, Akdeniz, Karadeniz ve Gaziantep'te Bölge Müdürlükleri, Fransa, Rusya, Romanya ve Fas'ta şirketleri, İspanya'da OMFESA adıyla ortaklığı bulunan şirketle ilgili bilgi veren OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, diğer OYAK iştirakleri gibi OMSAN'ın da sektörde hakettiği konuma gelmesi için yeniden yapılandırma çalışmalarını başlattıklarını söyledi. OMSAN'ın marka değerini arttırmak hedefiyle yola çıktıklarını belirten Erdem, bu kapsamda Doç. Dr. Mehmet Hakan Keskin'in OMSAN'ın yeni genel müdürü olarak göreve başladığını söyledi.

BU YIL YÜZDE 15 BÜYÜRÜZ
OMSAN Lojistik Genel Müdürü Doç. Dr. Mehmet Hakan Keskin de, OMSAN'ı ilk küresel Türk lojistik şirketi yapma vizyonuyla önemli lojistik yatırımları hayata geçireceklerini söyledi. Keskin, "OMSAN, müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına hızlı uyum sağlayabilmek için yeni depo yatırımları yapmayı, mevcut depolarında kullanılan ekipmanları modernleştirmeyi, özmal araç filosunu büyütmeyi, tedarikçi ekosistemini genişletmeyi ve lojistik sektörüne model olacak örnek bir "Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi" kurmayı planlıyoruz" dedi. Keskin, OMSAN'ın 2016 yılında yüzde 15 büyüyerek, yılı 735 milyon TL ciro ile tamamlamayı hedeflediğini de vurguladı. Keskin, OMSAN'ın müşteri memnuniyeti için sektöre yeni hizmetler sunduğunu da belirterek, "Bu konudaki bir çözümümüz OMSAN'la Arabam Tatilde hizmeti. 2010 yılından bu yana tatil severleri uzun yol ve yol yorgunluğundan kurtaran bu hizmet ile OMSAN, müşterilerinin araçlarını İstanbul ve Ankara'dan; Bodrum, Antalya, İzmir ve Dalaman'a oto taşıyıcılar ile taşıyor" dedi. Keskin, 2012 yılında Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı'nın (İSTKA) mali desteğiyle OMSAN Lojistik mühendisleri tarafından Emniyetli ve Ekonomi Sürüş Simülatörü geliştirildiğini belirterek, "Türkiye'de lojistik sektöründe bir ilk olan bu simülatör ile sürücülerin yetkinliği artırılarak yakıt sarfiyatının azaltılması, kazaların/hasarların en aza indirilmesi, karbon salımının azaltılması ve sürüş hatalarından kaynaklı araç ve ekipmanlarda (lastik, balata vb.) meydana gelen aşınma ve yıpranmaların minimal ölçeğe indirilmesi sağlandı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 bin 400 çalışanla hizmet veriyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN