HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Körfez ‘inadına Türkiye’ dedi

CNR 4. Emlak-Yatırım Projeleri ve Finansmanı Fuarı’na Körfezli yatırımcılar damga vurdu. TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, yabancı ilgisinin devam ettiğini belirterek, “Körfezli Türkiye’ye güveniyor, yatırımdan vazgeçmeyeceğini söylüyor” dedi

Giriş Tarihi: 18.11.2016
Körfez ‘inadına Türkiye’ dedi
Türkiye'nin önde gelen konut projelerinin sergilendiği CNR 4. Emlak-Yatırım Projeleri ve Finansmanı Fuarı kapılarını açtı. CNR Expo Yeşilköy'de 3 gün sürecek organizasyona, yerli-yabancı kurumsal yatırımcıların yanında, firmaların sunduğu özel fırsatlardan yararlanmak isteyen konut alıcıları da yoğun ilgi gösterdi. Bu yıl 4'üncü kez düzenlenen fuara Rusya, İran, Ortadoğu ülkeleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Katar başta olmak üzere pek çok ülkeden yatırımcı katıldı. 20 bin metrekarelik alanda 400'e yakın projenin tanıtıldığı organizasyona bu yıl da Körfez ülkelerinin yatırım fonları ve alıcı gruplar damga vurdu. Fuar kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen CNR İstanbul Emlak Zirvesi'nde Türkiye'nin lokomotif sektörleri olan gayrimenkul ve inşaatta yerel ve küresel gündem masaya yatırıldı.

Yabancılar vazgeçmez
Zirvenin açılışında konuşan TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, Körfez yatırımcılarının Türk gayrimenkul sektörüne olan ilgisinin devam ettiğine dikkat çekti. Hem bireysel hem kurumsal Körfez yatırımcılarının fuara yoğun ilgi gösterdiğini dile getiren Özçelik, "Fuara gelen Körfez yatırımcılarla sohbet etme şansı buldum. Darbe girişimi sonrası tereddütler yaşansa da Türkiye'ye güveniyorlar ve yatırımdan vazgeçmeyeceklerini söylüyorlar" dedi. Tüm olumsuzluklara rağmen Türk gayrimenkul piyasasının 2016'yı başarılı geçirdiğinin altını çizen Özçelik, yıl genelinde olan satışının 2016'nın gerisine düşmeyeceğini dile getirdi.

Rakiplerimizi ürkütüyoruz
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da Körfez yatırımcısının Türkiye'yi bölgedeki güvenli liman olarak gördüğüne dikkat çekti. Demircan, Türkiye'nin hayata geçirdiği güzel işlerin dünyadaki rakiplerini ürküttüğünü vurguladı. Demircan, Okmeydanı'nın tipik olarak bir gecekondu bölgesinin dönüşümünün örneği olduğunu belirterek, "2019'da bitirmeyi planlıyoruz" dedi.

3. İstanbul'a üç haftada 9 bin talep
Başakşehir Belediyesi'nin güvencesinde, Az Zamil Group, Seha Yapı, Adese ve Fuzul Grup işbirliğiyle (ASAF İş Ortaklığı) hayata geçecek olan 3. İstanbul projesi fuarda görücüye çıktı. ASAF Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Akbal, 320 bin metrekarelik arazi üzerine inşa edecekleri projede konut, ofis ve ticari ünitelerin yer alacağını söyledi. Projede 1200 konut olacağını, dile getiren Akbal, ön talep toplamaya başladıklarını, ilk 3 haftada talep başvurularının 9 bine yaklaştığını söyledi.

Fuara özel kampanya yapıldı
Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat, İstanbul Kazlıçeşme'de Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul projesini görmek isteyen ziyaretçilerin, fuar alanının yakınında yer alan satış ofisine gün boyu özel servisler ile ulaşımı sağlanıyor.
Otomobil kiralama şirketi Corporent ve Greenox Residence CNR Emlak Fuarı'na özel bir kampanya için bir araya geldi. Bugün başlayan ve yılsonuna kadar devam edecek kampanya kapsamında Corporent kullanıcılarına Greenox'tan yüzde 5 indirim uygulanırken, Greenox'tan ev alanlara ise Corporent'ten yüzde 10 indirim uygulanacak.
Beyttürk İnşaat, Beyttürk Orman projesinde yüzde 25 peşinatla, 2 bin 500 TL aylık taksitlerle yatırımcıyı konut sahibi yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Körfez ‘inadına Türkiye’ dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN